صفحه اصلی > سینما : 🎬 برندگان اسکار 2024 مشخص شدند/ «اوپنهایمر» با هفت جایزه در صدر

🎬 برندگان اسکار 2024 مشخص شدند/ «اوپنهایمر» با هفت جایزه در صدر

برندگان اسکار 2024 معرفی شدند و فیلم «اوپنهایمر» با هفت جایزه و فیلم «بیچارگان» با چهار جایزه بیشترین سهم از جوایز دوره نود و ششم را به خود اختصاص دادند.

به گزارش «وقت سینما»، برندگان نود و ششمین دوره جوایز سینمایی اسکار ۲۰۲۴ در ۲۳ رشته معرفی شدند و «اوپنهایمر» ساخته کریستوفر نولان که در ۱۳ رشته نامزد شده بود، هفت جایزه اسکار بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر مرد نقش اصلی، بهترین بازیگر مرد نقش مکمل، فیلمبرداری، تدوین و موسیقی فیلم را از آن خود کرد.

فهرست کامل برندگان اسکار 2024:

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

آمریکا فررا برای فیلم Barbie

 امیلی بلانت برای فیلم Oppenheimer

جودی فاستر برای فیلم Nyad

دانیل بروکس برای فیلم The Color Purple

داواین جوی رندالف برای فیلم The Holdovers (برنده)

بهترین انیمیشن کوتاه:

انیمیشن کوتاه Letter to a Pig

انیمیشن کوتاه Ninety-Five Senses

انیمیشن کوتاه Our Uniform

انیمیشن کوتاه Pachyderme

انیمیشن کوتاه War Is Over! Inspired by the Music of John & Yoko (برنده)

بهترین انیمیشن:

انیمه The Boy and the Heron (برنده)

انیمیشن Elemental

انیمیشن Nimona

انیمیشن Robot Dreams

انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse

بهترین فیلمنامه اورجینال:

فیلم Anatomy of a Fall (برنده)

فیلم The Holdovers

فیلم Maestro

فیلم May December

فیلم Past Lives

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

فیلم American Fiction (برنده)

فیلم Barbie

فیلم Oppenheimer

فیلم Poor Things

فیلم The Zone of Interest

بهترین چهره‌پردازی و آرایش مو:

فیلم Golda

فیلم Maestro

فیلم Oppenheimer

فیلم Poor Things (برنده)

فیلم Society of the Snow

بهترین طراحی صحنه:

فیلم Barbie

فیلم Killers of the Flower Moon

فیلم Napoleon

فیلم Oppenheimer

فیلم Poor Things (برنده)

بهترین طراحی لباس:

فیلم Barbie

فیلم Killers of the Flower Moon

فیلم Napoleon

فیلم Oppenheimer

فیلم Poor Things (برنده)

بهترین فیلم خارجی‌ زبان:

فیلم Io Capitano

فیلم Perfect Days

فیلم Society of the Snow

فیلم The Teachers’ Lounge

فیلم The Zone of Interest (برنده)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

رایان گاسلینگ برای فیلم Barbie

رابرت داونی جونیور برای فیلم Oppenheimer (برنده)

رابرت دنیرو برای فیلم Killers of the Flower Moon

استرلینگ کی براوان برای فیلم American Fiction

مارک رافلو برای فیلم Poor Things

بهترین جلوه‌های ویژه:

فیلم The Creator

فیلم Godzilla Minus One (برنده)

فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3

فیلم Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

فیلم Napoleon

بهترین تدوین:

فیلم Anatomy of a Fall

فیلم The Holdovers

فیلم Killers of the Flower Moon

فیلم Oppenheimer (برنده)

فیلم Poor Things

بهترین مستند کوتاه:

مستند The ABCs of Book Banning

مستند The Barber of Little Rock

مستند Island In Between

مستند The Last Repair Shop (برنده)

مستند Nǎi Nai and Wài Pó

بهترین مستند:

مستند Bobi Wine: The People’s President

مستند The Eternal Memory

مستند Four Daughters

مستند To Kill a Tiger

مستند 20Days in Mariupol (برنده)

بهترین فیلم‌برداری:

فیلم El Conde

فیلم Killers of the Flower Moon

فیلم Maestro

فیلم Oppenheimer (برنده)

فیلم Poor Things

بهترین فیلم کوتاه:

فیلم The After

فیلم Invincible

فیلم Knight of Fortune

فیلم Red, White and Blue

فیلم The Wonderful Story of Henry Sugar (برنده)

بهترین صدا:

فیلم The Creator

فیلم Maestro

فیلم Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

فیلم Oppenheimer

فیلم The Zone of Interest (برنده)

بهترین موسیقی متن اورجینال:

فیلم American Fiction

فیلم Indiana Jones and the Dial of Destiny

فیلم Killers of the Flower Moon

فیلم Oppenheimer (برنده)

فیلم Poor Things

بهترین آهنگ اورجینال:

آهنگ What Was I Made For برای فیلم Barbie (برنده)

آهنگ I’m Just Ken برای فیلم Barbie

آهنگ It Never Went Away برای فیلم American Symphony

آهنگ The Fire Inside برای فیلم Flamin’ Hot

آهنگ Wahzhazhe (A Song for My People) برای فیلم Killers of the Flower Moon

بهترین بازیگر مرد:

جفری رایت برای فیلم American Fiction

کیلین مورفی برای فیلم Oppenheimer (برنده)

بردلی کوپر برای فیلم Maestro

کولمن دومینگو برای فیلم Rustin

پل جیاماتی برای فیلم The Holdovers

بهترین کارگردان:

ژوستین تریه برای فیلم Anatomy of a Fall

جاناتان گلیزر برای فیلم The Zone of Interest

مارتین اسکورسیزی برای فیلم Killers of The Flower Moon

کریستوفر نولان برای فیلم Oppenheimer (برنده)

یورگوس لانتیموس برای فیلم Poor Things

بهترین بازیگر زن:

زاندرا هولر برای فیلم Anatomy of a Fall

اما استون برای فیلم Poor Things (برنده)

کری مولیگان برای فیلم Maestro

لیلی گلداستون برای فیلم Killers of the Flower Moon

آنت بنینگ برای فیلم Nyad

بهترین فیلم:

فیلم American Fiction

فیلم Anatomy of a Fall

فیلم Barbie

فیلم The Holdovers

فیلم Killers of the Flower Moon

فیلم Maestro

فیلم Oppenheimer (برنده)

فیلم Past Lives

فیلم Poor Things

فیلم The Zone of Interest

vaghte cinema

اخبار مرتبط

اکران «دریا» در عمارت روبرو

فیلم کوتاه «دریا» در تهران به نمایش درمی‌آید. به گزارش رسیده، فیلم…

دیدگاهتان را بنویسید