صفحه اصلی > سینما : کارگردان فیلم مطرح کرد: «بی‌بدن» ۱۵ دقیقه کوتاه می‌شود/ هیأت انتخاب فجر ۴۲ از ما عذرخواهی کردند!

کارگردان فیلم مطرح کرد: «بی‌بدن» ۱۵ دقیقه کوتاه می‌شود/ هیأت انتخاب فجر ۴۲ از ما عذرخواهی کردند!

مرتضی علیزاده کارگردان فیلم سینمایی «بی‌بدن» ضمن ارائه توضیحاتی درباره کوتاه شدن این فیلم برای اکران نوروزی، تاکید کرد وزارت ارشاد هیچ چالشی با این فیلم نداشته است.

مرتضی علیزاده کارگردان فیلم سینمایی «بی‌بدن» از آثار راه یافته به ترکیب فیلم‌های اکران نوروز ۱۴۰۳، درباره احتمال تغییر نسخه جشنواره‌ای این فیلم برای اکران عمومی، به ایرنا گفت: قطعا فیلم نسبت به نسخه‌ای که در جشنواره اکران کردیم، در بخش‌هایی مانند زمان و یا صداگذاری نیاز به اصلاحاتی دارد. آن نسخه کمی دقیقه نودی و عجله‌ای به جشنواره رسید و حالا کمی فرصت داریم تا با توجه به بازخوردها در جشنواره فجر، نسخه بهتری را برای اکران عمومی آماده کنیم.
وی افزود: ما تا پیش از رونمایی فیلم در جشنواره، حتی اکران خصوصی هم برای «بی‌بدن» نداشتیم که بخواهیم بر اساس بازخوردها کارمان را اصلاح کنیم. شکر خدا در ایام جشنواره، در مجموع بازخوردهای خوبی را گرفتیم، اما همچنان نکاتی بود که برخی دوستان و منتقدان درباره اصلاح فیلم داشتند که تصمیم داریم برخی از این نکات را اعمال کنیم، مثل کم کردن زمان فیلم. در حال کار کردن روی این نکته هستیم و شاید در حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه فیلم را کوتاه‌تر کنیم. بالاخره باید شرایط اکران و نظر پخش‌کننده را هم در زمینه زمان فیلم مدنظر داشته باشیم. نسخه‌ای که در جشنواره فجر اکران شد ۱۲۱ دقیقه بود و قطعا با توجه به نظر پخش‌کننده و شرایط اکران، زمان فیلم را کاهش می‌دهیم.


کارگردان «بی‌بدن» ادامه داد: خدا را شکر در ایام جشنواره، فیلم ما پرفروش‌ترین فیلم غیرکمدی بود و حتی می‌توان گفت فیلم ما در کنار دو فیلم کمدی دیگر، سه فیلم پرفروش این دوره از جشنواره بودند. تقریبا در اکثر سانس‌ها، فیلم با ظرفیت کامل سالن به نمایش درآمد، اما با توجه به حاشیه‌هایی که فیلم داشت، برای‌مان سانس فوق‌العاده و یا اکران شهرستان نگذاشتند و به همین دلیل احساس می‌کنیم عطش برای تماشای فیلم زیاد است. هم سینماداران پیگیر اکران نوروزی این فیلم بودند و هم اکران آن تبدیل به یک مطالبه میان برخی مخاطبان شد.
وی درباره جایزه نگرفتن «بی‌بدن» در اختتامیه جشنواره فجر هم گفت: بعد از اتفاقاتی که افتاد، برای همه ما مسجل بود که جشنواره فجر با ما سر سازش نخواهد داشت و حتی نامزد شدن ما در یک بخش هم بیشتر از سر رفع تکلیف بود. این‌ها البته مربوط به مدیران جشنواره است چرا که مدیران ارشاد بسیار به فیلم ما لطف داشتند. حتی برخی از اعضای هیأت انتخاب از من عذرخواهی کردند و گفتند دیگر چاره‌ای نداشتیم!

vaghte cinema

اخبار مرتبط

اکران «دریا» در عمارت روبرو

فیلم کوتاه «دریا» در تهران به نمایش درمی‌آید. به گزارش رسیده، فیلم…

دیدگاهتان را بنویسید