صفحه اصلی > رادیو و تلویزیون : ویژه برنامه سال تحویل شبکه های مختلف رادیو اعلام شد

ویژه برنامه سال تحویل شبکه های مختلف رادیو اعلام شد

هر ساله با فرا رسیدن سال نو شبکه های رادیویی تلاش می کنند تا با فراهم آوردن فضایی شاد، لحظات تحویل سال را با برنامه هایی که مورد پسند مخاطبان است در کنار آنها جشن گرفته و سال را نو کنند.

به گزارش «وقت سینما»، شبکه‌های مختلف رادیویی با برنامه های متنوع و شاد در لحظه تحویل سال به استقبال عید نوروز می‌روند.

«سال مبارک» با رادیو ایران
ویژه برنامه «سال مبارک» با حضور عذرا وکیلی و علیرضا جاویدنیا، سه شنبه 29 اسفند ساعت 19 تا چهارشنبه اول فروردین ساعت 7 صبح، 12 ساعت به صورت زنده و مستقیم از رادیو ایران پخش می شود.
دو گروه برنامه ساز «دانش و اقتصاد و تاریخ و معارف» این برنامه 12 ساعته را تهیه و تولید می کنند.
«سال مبارک» مجله ای شاد و طنز با رویکرد امیدبخشی برای لحظات تحویل سال طراحی شده است که همراه با بخش های مختلفی از جمله موسیقی، نواختن ساز مخصوص تحویل سال (ساز بالابان، دعوت از هنرمندان، نخبگان علمی و ورزشکاران ارتباط با شهرهای مشهد مقدس و کربلا، گزارش از امامزاده صالح تجریش و تصویر کردن حال و هوای این فضاهای معنوی، به استقبال سال نو می رود.
رادیو ایران، به عنوان قدیمی ترین رادیو از هنرمندان شبکه های رادیویی دیگر در کنار هنرمندان و پیشکسوتان این شبکه رادیویی با همراهی «ایرانیاران» جغرافیایی به وسعت ایران را از جای جای ایران پهناور و از آداب و رسوم این کهن مرز و در این همنشینی ایرانی 12 ساعته فراهم خواهند کرد.

همراه با منوچهر آذری و  عباس محبی
رادیو فرهنگ برنامه «سال نو، حال نو» را ویژه تحویل سال با حضور هنرمندان و پیشکسوتان رادیویی تقدیم شنوندگان می کند. یکی از ویژگی های برنامه حضور نوجوانان به عنوان نسلی که با سنت ها آشنا می شوند، در برنامه «سال نو، حال نو» با نمایش خوانی همراه است.
برای تکریم از بزرگان و احیای سنت ها و یادبودی برای درگذشتگان و گپ و گفتی درباره خاطرات، پیشکسوتان صدا در این برنامه حضور دارند. این برنامه میزبان بهروز رضوی و امیر نوری با حافظ خوانی و شاهنامه خوانی و بهاریه خوانی است. فاطمه رکنی گوینده پیشکسوت رادیو فرهنگ در این برنامه از خاطرات بهاری در رادیو می گوید. قطعات موسیقی بهاری پخش می شود. ضمن این که سعی می شود حال و هوای نوروزی مناطق مختلف کشور انعکاس داده شود و گزارش حال و هوای حرم مطهر امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) و گفت وگو با گزارشگران شهرستان‌ها بخش‌های متنوع این برنامه است.
پخش بیانات رهبری در سال نو، نمایش، توجه به شعار سال و…  از دیگر بخش های برنامه است. همچنین یکی از بخش های اصلی برنامه که با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با فرهنگ بومی و ملی ایرانی تولید شده، همراهی نمایشی امیرحسین انصافی است که روایت داستانی عمو نوروز و ننه سرما است. این برنامه از ساعت ۵ تا ۸ صبح همراه لحظات تحویل سال شنوندگان است.

با ویژه‌ برنامه «سحر سال سه»

ویژه ‌برنامه سحر سال سه رادیو جوان شامل بخش‌ها و آیتم‌های مختلف و متنوعی است که از ساعت 22 شب 29 اسفند ماه 1402 آغاز و تا ساعت 8 صبح 1 فروردین 1403 ادامه دارد. به گفته فریبرز گلبن، تهیه کننده، تلاش دارند تا با محتوایی سرگرم کننده؛ برنامه‌ای مسابقه گونه، جذاب و شگفت انگیز را به مخاطبان ارائه دهند. ویژه ‌برنامه «سحر سال سه» با نمایش هفت سین، مسابقه تلفنی با شنونده ها، گفت وگو با نوازنده درامز و گفت وگو با ندا قاسمی بازیگر سریال «نون خ» آغاز و با تبریک سال نو با گویش های مختلف و گفت وگو با سخنگوی دولت خاتمه خواهد یافت.
در این ویژه برنامه رادیویی با رییس پلیس راهور گفت وگو خواهد شد و در ادامه؛ گزارش طنز از امیر عضد و حمید پارسا و گفت وگو با علی شکیبا (خواننده) را به سمع مخاطبان خواهد رساند. همچنین گفت وگو با مازیار عصری (خواننده)، ارتباط زنده با گلزار شهدا تهران، مسابقه تلفنی با شنوندگان و قسمت نخست نمایشی از بهزاد فراهانی را روی آنتن خواهد برد. شنوندگان در بخشی دیگر با گزارش طنز امیر عضد و حمید پارسا همراه خواهند بود. گفت وگو با خانواده ورزشی نظم ده (پدر و دختر داور بین‌المللی)، گفت وگو با کارگران سکوی نفتی در خلیج فارس، نمایش هفت سین و گفت وگو با امیر تاجیک (خواننده) از دیگر بخش های این برنامه است.

خاطره بازی هنرمندان در «شادباش هفت سین خاطرات»

«شادباش هفت سین خاطرات» ویژه برنامه تحویل سال 1403 رادیو نمایش است که گفت و گو و خاطره بازی با هنرمندان پیشکسوت است که حمید یزدانی و علیرضا تابان گویندگان آن هستند. این برنامه با حضور داوود حیدری، فرانک رفیعی طاری، مجتبی تیموری، فاطمه حاتمی اول فروردین ماه، ساعت شش صبح از رادیو نمایش پخش می شود.

رادیو ورزش با توپ تحویل سال
این مجله رادیویی با هدف ایجاد لحظاتی مفرح همراه با نشاط معنوی در ماه مبارک رمضان و لحظات پایانی سال 1402 و دقایق آغازین 1403 که با چاشنی ورزش تهیه خواهد شد.
این برنامه با حضور دو گوینده و پیشکسوتان رادیو ورزش اعم از مسعود اسکویی، والی زاده و منصوریان طراحی شده است. این برنامه با بررسی خاطرات تلخ و شیرین سال 1402 و گفت و گو با ستاره های خاطره ساز سال گذشته به پیشواز سال نو می رود. تبریک ورزشکاران و پیام های نوروزی وزیر ورزش و رییس کمیته ملی المپیک و پاراالمپیک و ارتباط با خادمان ورزشکار حرم رضوی و پخش پیام نوروزی مقام معظم رهبری از دیگر بخش های این برنامه است.
«ستاره‌ها و خاطره‌ها » و گفت و گو با ستاره نام آور 1402 ورزش ایران، «صدای ماندگار» و  گفت و گو با صدای خاطره ساز رادیو ورزش استاد مسعود اسکویی، «پناه پهلوانان» و گفت و گو با یک خادم ورزشکار حرم رضوی، «فصل جدید» و گفت و گو با ورزشکارانی که در سال 1402 حداحافظی کردند از مهمترین بخش های «توپ تحویل» است.
این برنامه به سفارش گروه تفریحات و ورزش همگانی و گویندگی اختر زورقچیان و علیرضا تابان در لحظه تحویل سال همراه با مخاطبان ورزش دوست خواهد بود.

«اینک بهار» ویژه تحویل سال نو
رادیو تهران ویژه برنامه اینک بهار را برای پخش آماده کرده است. در کنار پخش پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب و اعلام شعار سال و تبریك رئیس جمهور، بخش‌های متنوعی در این ویژه برنامه تدارك دیده شده است. «شهدای بیداری» به تكریم از شهدا اختصاص دارد. در این بخش از شهید حسین خلعتبری خلبانی كه اول فروردین به شهادت رسیده یاد می‌شود.
پیام تبریك مدیر و قائم مقام شبكه رادیویی تهران و دعوت از هنرمندان و ورزشكاران و خوانندگان به صورت حضوری و تلفنی و همینطور حضور گروه موسیقی محلی و ساز و سرنا در لحظه تحویل سال از بخش‌های دیگر این ویژه برنامه است.
«مناجات‌نامه»، «بهارانه»، «نوروز و جایگاه آن در گاه‌شمار»، «نیایش پارسی‌سره»، «بررسی چند زبانزد درباره نوروز»، «آیین فروردین‌گان» و «خوش به حال غنچه‌های نیمه‌ باز» از جمله بخش هایی است كه با صدای گویندگان رادیو؛ رضا خضرایی، آوید بزرگی، محمدحسین امیدی، الهام شوقی، مجتبی حیدری، بهروز رضوی، علی نساج یگانه، سعید بارانی، مهدی مجنونی كسمائی، آلبرت كوچویی و حمیده رستگاردوست به سمع شنوندگان خواهد رسید.
پخش پیام نوروزی سفیر تاجیكستان در ایران هم از دیگر بخش‌های ویژه برنامه «اینك بهار» است.
برنامه «اینك بهار» روز چهارشنبه اول فروردین از ساعت ۵ تا ۹ صبح روی آنتن این شبكه رادیویی‌ می‌رود.
رادیو گفت و گو در «ایوان بهار»
امسال با توجه به همزمانی بهار قرآن و بهار طبیعت برنامه «ایوان بهار» رادیو گفت و گو به واکاوی و جریان سازی خاستگاه نوروز در ایران می پردازد. بخش هایی از برنامه «ایوان بهار» در گفت و گو با صاحب نظران حوزه های مختلف است.
برنامه «ایوان بهار» که در لحظات پایانی سال جاری روی آنتن می رود، درصدد ترسیم و بازنمایی یک هستی دوباره و مجدد است. جایگاه و اهمیت نوروز در شعر و ادبیات، تصنیف های موسیقی در مورد نوروز، نقش و اهمیت جریان سازی نوروز در سیک زندگی مردم، فلسفه تغییر و تحول از منظر فیلسوفان، کتاب شناسی نوروز، طرح سوال مسابقه در مورد بهترین جمله در مورد عید نوروز، خوانش اشعار شعرا، اعم از متقدم و متأخر با محوریت نوروز و خاستگاه نوروز از جمله رویکردهای طرح است. همچنین تبیین آداب و رسوم مشترک اقوام ایرانی در بجا آوردن آیین نوروز، مبانی و آداب مشترک کشورهای فارسی زبان مانند تاجیکستان و افعانستان در برگزاری و بجا آوردن آیین نوروز از دیگر محورهای طرح ایوان بهار است.
اندیشه و تفکر مهمترین ارکان مسیر عاقبت بخیری در زندگی است. برنامه «ایوان بهار» تلاش دارد بخش های مختلفی مانند نوروز و ارتباط آن با دین و تاریخ، دیپلماسی نوروز به عنوان یک گزاره جریان ساز در ارتباطات بین الملل، نوروز و گفتمان صلح، تأثیر نوروز در صلح باوری جهان به گفت و گو با اساتید و صاحب نظران مختلف بپردازد.
برنامه «ایوان بهار» از قبل از سال تحویل یعنی ساعت 5:30 صبح روز چهارشنبه اول فروردین تا 8:30 روی آنتن خواهد بود
هدف اصلی این برنامه هویت بخشی و بازنمایی ارزش های دیرینه و ماندگار و تعمیق ارتباطات بین اقوام مختلف با طرح شعار ما ایرانی ها، تقویت و گسترش همدلی و همگرایی و معطوف به رسیدن به سبک زندگی ایرانی – اسلامی با عنایت به تقارن نوروز و ماه رمضان است. مهمترین رکن این برنامه فلسفه تغییر و تحول و هم زمانی نوروز و ماه رمضان است و یکی از مجریان دکتر حمید یزدانیان است.
سلامت با برنامه‌ «به بهار سلام کن»
«به بهار سلام کن» ویژه برنامه سال تحویل رادیو سلامت است که در فضایی شاد و نمایشی تحویل سال نو را همراه شنوندگان رادیو سلامت جشن می گیرد.
الهام گرفتن از طبیعت… تلاقی بهار فصل ها در بهار دل ها… و ایجاد تغییرات مثبت با توجه به تغییر فصل و رسیدن سال نو مهم ترین رویکردهای این برنامه است. این برنامه سه گوینده دارد که هر کدام از گویندگان نماینده یک فصل سال هستند.
برنامه «به بهار سلام کن» بامداد چهارشنبه از ساعت ۵ تا ۷:۳۰ صبح «نیلوفر شریفی» و از گروه بهداشت و تندرستی رادیو سلامت روی آنتن رادیو سلامت می رود.
پیشکش بهار با رادیو اقتصاد
در تقارن ماه برکت با بهار طبیعت، رادیو اقتصاد با «پیشکش بهار» به استقبال نوروز می رود.
«پیشکش بهار»، شاخص های مذهبی و ملی را با رویکردی اقتصادی در هم آمیخته و سعی دارد با فضایی شاد و محتوایی آگاهی بخش و امیدآفرین به استقبال نوروز رود. در این برنامه آیتم های متنوع شنیداری‌، نمایشی، گزارش و اجرای زنده موسیقی تدارک دیده شده است.
در آیتم « اقتصاد بهاری» مسئولان با مرور عملکرد اقتصادی سال گذشته، از اخبار امیدبخش و برنامه های پیش رو برای سال آینده خواهند گفت و سین هشتم سرمایه به معرفی و گفت و گو با هفت برگزیده در جشنواره های معتبر علمی و فناوری امسال، بعنوان سرمایه های اقتصاد دانش‌ بنیان کشور اختصاص دارد.
در بخش «عید دیدنی» با یکی از اعضای خانواده شهدای تروریستی کرمان، گفت و گویی ویژه با محوریت کسب وکار انجام خواهد شد.
آیتم «بریم سفره بچینیم» به معرفی نمادهای رزق و روزی در ایران می پردازد.در برنامه با الهام از نمادهای نوروزی، یک «هفت سین اقتصادی» نیز در قالب گفت و گو با چهره های مطرح این حوزه، تدارک دیده شده است.
حسن فرازمند در پای سفره هفت سین برنامه، روایت های شیرینی از کسب و کارهای قدیمی نقل می کند و آیتم «در یاد ماندگان» به گرامی داشت یاد و خاطره نام آوران فقید در حوزه اقتصادی اختصاص خواهد داشت. پیشکش بهار با گویندگی ژاله اکبری و علیرضا بختیاری روز یکم فروردین ماه از ساعت پنج صبح به مدت 180 دقیقه روی موج اف ام ردیف ۹۸ مگاهرتز پخش خواهد شد.
«یک، دو، سه بهار» در رادیو صبا
رادیو صبا با ویژه برنامه «یک، دو، سه بهار» در اولین لحظات سال جدید با میزبانی هنرمندان و ورزشکاران خوب کشورمان می شود.
این شبکه رادیویی با ویژه برنامه «یک، دو، سه بهار» به استقبال سال جدید می‌رود و روز چهارشنبه اول فروردین از ساعت پنج صبح در فضایی شاد و پرنشاط همراه شنوندگان می‌شود.
«یک، دو، سه بهار» ویژه برنامه تحویل سال رادیو صبا است که همراه مهمان‌های ویژه در اولین لحظات سال ۱۴۰۳ همراه مخاطبان می‌شود با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان و سال جدید این ویژه برنامه در فضایی شاد و متفاوت آغاز سال جدید را جشن می‌گیرد.
در استودیو شماره ۲ این ویژه برنامه مهدی پر میزبان هنرمندان، خوانندگان و ورزشکاران می شود. در این استودیو گفت و گو صمیمی با مهدی امینی خواه بازیگر پخش می شود و میثم معافی برای مخاطبان ترانه های زیبایی را اجرا می کند و علی میرشکاری بازیکن تیم ملی فوتبال ساحلی از دیگر مهمان های این ویژه برنامه است.
میزبانی از مجید برهمند جانباز 85 درصد از بخش های ویژه این برنامه است.
ویژه برنامه «یک، دو، سه بهار» روز چهارشنبه اول فرودین ساعت پنج صبح به تهیه سجاد کلبادی نژاد و با اجرای لاله جلال آبادی و پیمان قریب پناه و مهدی پر تقدیم مخاطبان می شود.
با پیام نوروز و آوای نوروز
برنامه های پیام نوروز رادیو پیام و آوای نوروز رادیو آوا در قالب آیتم هایی شامل گزارش از سطح شهر و حال و هوای نوروز، مشاغلی که هنگام سال تحویل مشغول فعالیت هستند، آداب و رسوم نوروز و ماه مبارک رمضان در شهرهای کشور، گزارش از گلزار شهدا، یاد کرد درگذشتگان و پیشکسوتان رادیو، گفت و گو با هنرمندان و موسیقی های شاد و جذاب از ساعت پنج صبح اول فروردین تا ۱۰ صبح برای شنوندگان پخش می شود.
رادیو نمای پیام و رادیو نمای آوا هم با پخش تصاویری بهاری، نوروزی و معرفی اماکن تاریخی و دیدنی ایران زمین که توسط مخاطبان این رسانه ارسال شده است به استقبال نوروز باستانی می رود.
همچنین به مناسبت بهار قرآن و بهار طبیعت رادیو پیام  و رادیو آوا هدایایی به اعضای کانال خود در پیام رسان بله به نشانی radiopayam@  و radioava@ به مدت ۱۰ شب به صورت پاکت جایزه اختصاص داده است.

«يا مقلب القلوب» در رادیو معارف
«یا مقلب القلوب» که به حال خوب و نشاط معنوي با بيان جلوه هايي از زيبايي بهار طبيعت در مهمانی الهی و بهار قرآن از ساعت 5:50 روی آنتن می رود.

رادیو قرآن با «بهار دل ها»
به مناسبت تحویل سال نو گروه جامعه، محافل و مسابقات ویژه برنامه ای را با عنوان «بهار دل ها» برای مخاطبان تدارک دیده که اجرای برنامه به عهده حمید عبیری است و از بخش های متنوع برنامه حضور قاریان ممتاز نوجوان، جوان و بین المللی به همراه خانواده است که با حضور در برنامه به دعاخوانی و ابتهال خوانی خواهند پرداخت.
بخش دیگر برنامه ارتباط زنده با گزارشگران و مجریان شبکه غلامرضا احمدی در باغ موزه دفاع مقدس و هادی ربیعی حرم مطهر رضوی است. بخش هایی از مراسم سال تحویل اماکن مذهبی از جمله حرم مطهر رضوی، مسجد مقدس جمکران و حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) به صورت زنده پخش خواهد شد.
در ادامه آیتم هایی از بهترین فراز تلاوت و نغمات و کلام بزرگان نیز در برنامه تقدیم مخاطبان خواهدشد و با شروع سال نو پیام مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور روی آنتن خواهد رفت.

admin-c

اخبار مرتبط

امیرحسین مدرس راوی برنامه «روایتی از یک بیعت» شد

رادیو اقتصاد در ویژه برنامه «روایتی از یک بیعت»، خرده روایت هایی…

شیرخوارگان حسینی روی موج رادیو/ به یاد شش ماهه بلند بالای کربلا در رادیو

همایش شیرخوارگان حسینی در نخستین جمعه ماه محرم در سراسر کشور برگزار…

۱۴۰۳/۰۴/۲۰ ۲۰:۱۲

خدمتی دیگر برای اصحاب فرهنگ و هنر/ درخواست‌های بیمه تأمین اجتماعی اعضای صندوق اعتباری هنر برخط شد

مديرعامل صندوق اعتباری از برخط شدن ارائه درخواست‌های بيمه تأمين اجتماعی اعضای…

دیدگاهتان را بنویسید