صفحه اصلی > رادیو و تلویزیون : «نطق آزاد»؛ برنامه ای که صدای مردم است

«نطق آزاد»؛ برنامه ای که صدای مردم است

«نطق آزاد»؛ یک برنامه تلویزیونی ساختارشکنانه که از شبکه دو سیما در حال پخش بود و بینندگان بسیاری را پای تلویزیون نشانده بود
به گزارش رسیده، «نطق آزاد»؛ یک برنامه تلویزیونی ساختارشکنانه که از شبکه دو سیما در حال پخش بود و بینندگان بسیاری را پای تلویزیون نشانده بود. چند روزی است که پخش آن متوقف شده است. «نطق آزاد» نشان داد که تلویزیون کمی از مواضع سختش عقب نشینی کرد و صدای مردمی شد که از نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی انتظاراتی دارند؛ در واقع یک روزنه برای دیدن آینده تعاملی با مشارکت مردم و دولت و مجلس.
از جذابیت‌های این برنامه، دکور مینی مال از مجلس و موسیقی جذاب و بدون ترانه با یک ریتم کوبنده و اثرگذار و برش‌هایی که سانسور محسوب نمی‌شود. هوشمندی در تدوین «نطق آزاد» و ریتم تمپوی برنامه پرتنش و پویا جذابیت آن را برای بیننده دوچندان کرد و رگباری از حرف‌ها و بغض‌ها که گفته شدند.
چه لذتی در رهایی و همدلی است! این جا مردم با مسئولیت حرف می‌زنند. شجاعانه و بدون واسطه برای آینده‌ای بهتر. پس امید است مسئولین هم شجاعانه و با رأفت بپذیرند.
«نطق آزاد» از آینده آمده. تهیه‌کننده و کارگردان هنری‌اش همان تهیه کننده و کارگردان منطقه آزاد دانشجویی است؛ همان کسی که هشت سال شد زبان دانشجوها و حالا خلاقیتش را پای کار آورده. اقشار و اصناف و تشکل‌ها شده‌اند مهمان نطق آزادش؛ مهمانانی که در واقع ولی‌نعمت نمایندگان مجلسند و چه خوب در قامت یک نماینده ظاهر می‌شوند و شاید هم بهتر و اثرگذارتر.
گویا دختر بچه هلال احمری بهتر از نمایندگان فعلی و قبلی حرف می‌زند، پیرمردش دلسوزانه و با منطق و استدلال صحبت می‌کند… .
باید به ایرانی بودن‌مان افتخار کنیم. آینده‌ای روشن در انتظار جامعه است. ایرانی پر از نخبه که در لباس نماینده با نمایندگان واقعی حرف می‌زنند، مطالبات‌شان را می‌گویند و در امید تغییر هستند. آنها سیاه‌نمایی نمی‌کنند چون ایران را دوست دارند و با صدایی رسا آدرس مشکلات را به گوش نمایندگان می‌رسانند. ظاهرا رسانه ملی تصمیم ‌گرفته افکار عمومی را به سمت نمایندگان برای بهتر شدن شرایط هدایت کند؛ کاری اثرگذار و شایسته از تلویزیون که لازم است ولی نه کافی… .

vaghte cinema

اخبار مرتبط

امیرحسین مدرس راوی برنامه «روایتی از یک بیعت» شد

رادیو اقتصاد در ویژه برنامه «روایتی از یک بیعت»، خرده روایت هایی…

شیرخوارگان حسینی روی موج رادیو/ به یاد شش ماهه بلند بالای کربلا در رادیو

همایش شیرخوارگان حسینی در نخستین جمعه ماه محرم در سراسر کشور برگزار…

۱۴۰۳/۰۴/۲۰ ۲۰:۱۲

خدمتی دیگر برای اصحاب فرهنگ و هنر/ درخواست‌های بیمه تأمین اجتماعی اعضای صندوق اعتباری هنر برخط شد

مديرعامل صندوق اعتباری از برخط شدن ارائه درخواست‌های بيمه تأمين اجتماعی اعضای…

دیدگاهتان را بنویسید