صفحه اصلی > سینما : معضل قاچاق فیلم‌های سینمایی همچنان ادامه دارد/ نسخه غیر قانونی «شب داخلی دیوار» منتشر شد

معضل قاچاق فیلم‌های سینمایی همچنان ادامه دارد/ نسخه غیر قانونی «شب داخلی دیوار» منتشر شد

نسخه قاچاق فیلم سینمایی «شب داخلی دیوار» منتشر شد.
به گزارش «وقت سینما»، نسخه غیر قانونی فیلم سینمایی «شب داخلی دیوار» به کارگردانی وحید جلیلوند وارد کانال‌های تلگرامی شد تا مشخص شود مدیران سینمایی برای معضل قاچاق فیلم‌ها هیچ اقدامی نکرده‌اند.
«برادران لیلا»، «جنگ جهانی سوم»، «اورکا» و «خط فرضی» از جمله فیلم‌های مهمی هستند که طی چند سال اخیر نسخه غیر قانونی آن‌ها در فضای مجازی منتشر شده است.
نوید محمدزاده و امیر آقایی بازیگران اصلی «شب داخلی دیوار» هستند.

در پی انتشار نسخه قاچاق این فیلم بیانیه‌ای از سوی سازندگان «شب داخلی دیوار» درباره این اتفاق به شرح زیر منتشر شد:

«به نام خدا
دیری نپایید که فیلم «شب، داخلی، دیوار» اثری که اول متعلق به مردم ایران است و سپس به همه عواملی که در تولید آن نقشی داشتند، به جمع فیلم‌های قاچاق شده در سینمای ایران پیوست؛ و چه اتفاق تلخِ پرتکراری!
ولیکن اگر این اتفاق بار دیگر نوری بتاباتد بر دلیل و ریشه‌های قاچاقِ فیلم‌هایی که سیستم ممیزی و سانسور، راه حیات و حق طبیعی آن‌ها را به خفقان کشانده است، رنجِ آن را به جان می‌خریم که این رسوایی و بی‌آبرویی شماست که مردم ما را از ساخته شدن و دیدن فیلم‌هایی که ظلم شما را برنمی‌تابند، محروم کرده‌اید.
آن روز که گفتید باید فیلم «شب، داخلی، دیوار» را به تیغ سانسور شما بدهیم تا بتواند در فستیوال‌های خارجی رقابت کند یا اکران شود، تن به این کار ندادیم؛ چرا که معتقد بودیم حق ما است که آزادانه بسازیم و نمایش دهیم و همچنین حق مخاطب است که خودش با هر اثری مواجه شده و دیگرانی قیم‌مابانه برایش تصمیم نگیرند و حال که «شب، داخلی، دیوار» هم قاچاق شده است، گرچه معتقدیم هیچ اثر فرهنگی هنری نباید بدون رعایت حقوق مولف در دسترس عموم قرار گیرد، اما چون به خوبی می‌دانیم که ریشه‌های این اتفاق کجاست، لذا فیلم خود را تقدیم همه تماشاگران آن می‌کنیم و امیدواریم آن‌چه در این اثر و لایه‌های مختلف آن روایت شد، نقش روشنگرانه خود را ایفا کند.»

vaghte cinema

اخبار مرتبط

اکران «دریا» در عمارت روبرو

فیلم کوتاه «دریا» در تهران به نمایش درمی‌آید. به گزارش رسیده، فیلم…

دیدگاهتان را بنویسید