صفحه اصلی > رادیو و تلویزیون و فرهنگی و هنری : معرفی ویژه برنامه های عید غدیر از شبکه مختلف رادیویی

معرفی ویژه برنامه های عید غدیر از شبکه مختلف رادیویی

شبکه های رادیویی به مناسبت عید غدیر خم همگام با شهروندان این جشن را پوشش می دهند و با تدارک برنامه های شاد و متنوع لحظات به یادمانی را برای مخاطبان رقم می زنند. این گزارش اختصاص به معرفی و جزییات برنامه های رادیویی دارد.

به گزارش رسیده، شبکه رادیویی ایران در روز عید غدیر خم با ویژه برنامه «موكب ولایت» انعكاس دهنده مهمانی ۱۰ كیلومتری به مناسبت عید سعید غدیر است. حسین معصومی تهیه كننده ویژه برنامه «موكب ولایت» در این باره بیان كرد: سه شنبه 5 تیر ساعت 16، همزمان با عید غدیر خم جشنی برگزار می شود. رادیو ایران با پخش برنامه «موكب ولایت» و اعزام گزارشگر به محل برگزاری این جشن شور و حضور مردم را منعكس می كند. این برنامه شامل بخش های شاد مختلفی است.

شبکه رادیویی جوان به مناسبت عید سعید غدیر خم ویژه برنامه هایی را تدارک دیده است. ویژه برنامه «من به تو نزدیکم» به مناسبت عید غدیر خم از ساعت 10 به صورت زنده روی آنتن شبکه جوان پخش می شود. این برنامه رادیویی به مفاهیمی همچون صله رحم، مودت و دوستی خواهد پرداخت. در این برنامه مهدی ساغری زاده و حجت الاسلام فاطمی نسب به عنوان کارشناس همراه هستند. این برنامه به تهیه کنندگی معصومه ملالو و گویندگی لاله اکبری به نویسندگی شیرین بغدادی پخش خواهد شد.

ویژه برنامه «شکوه غدیر» دوشنبه ۴ تیر ماه ساعت ۲۰ با موضوع بررسی تاریخی واقعه غدیر از رادیو فرهنگ پخش می شود. «صبح به وقت فرهنگ» به موضوع فرهنگ غدیر و سبك زندگی، آیین ها و مناسك عید غدیر، ولایت محوری و وحدت اسلامی اختصاص دارد. «دریا در غدیر» نگاهی كوتاه به واقعه غدیر از دیدگاه شاعران معاصر زبان فارسی دارد. در این برنامه شاعرانی چون احمد حسین پور علویه، مرتضی حیدری آل كثیر، مرتضی امیری اسفندقه، سیدمحمدجواد شرافت، نغمه مستشارنظامی، علیرضا قزوه، سیداحمد شهریار و سیدسكندر حسینی بامداد از ایران، افغانستان و پاكستان شعرخوانی دارند. برنامه «خم غدیر» به جایگاه ولایت فقیه در فرهنگ غدیر، ساز و کار هیئت ها و مواکب پذیرایی و… می پردازد. «سرزمین من»، «ققنوس» و «هفت اقلیم» از دیگر برنامه های این شبکه در این روز است. برنامه سازان این شبکه از ساعت ۱۸ تا  ۲۲ با حضور در مسیر مهمانی ۱۰ كیلومتری جشن غدیر به پوشش رسانه ای این مراسم در برنامه ای با عنوان «مهمانی غدیر» خواهند پرداخت.

شبکه رادیویی تهران ویژه برنامه «باغ فیض» را به مناسبت شب عید غدیر از امامزادگان عینعلی و زینعلی ساعت 21  روی آنتن می برد. اجرای این برنامه به عهده جواد تشکری است. این شبکه همچون سال های گذشته به همت چهار گروه برنامه ساز از ساعت 6 تا پایان شب با تدارک ویژه برنامه«تا انتهای هدایت» همراه مخاطبان است. هر یک از گروه ها به واسطه تدارک فضای شاد و مفرح و بخش های متنوع در برنامه سعی دارند به مفاهیمی همچون  اخلاق، سبک زندگی، ولایت و امامت را به سمع مخاطبان برسانند. شخصیت پروفسور بالتازار بخش های طنز نمایشی را بر عهده دارد که درباره خانواده در روزهای عید و مرور عیدهای تهرانی است. گزارش از جشن 10 کیلومتری غدیر از دیگر بخش های این برنامه است.

شبکه رادیویی صبا ویژه برنامه‌های «صبامک عیدانه، مژده که عید اومده و دست افشان» را تقدیم مخاطبان می‌کند. «صبامک عیدانه» دوشنبه چهارم تیر با هنرمندی پیشکسوتان رادیو با پخش طنز آهنگ و نمایش‌های طنز ساعت ۲۲ همراه مخاطبان می‌شود. «مژده که عید اومده» در فضای شاد با میزبانی از هنرمندان همراه مخاطبان است. «دست افشان» عنوان جشن رادیو صبا در مسیر مهمانی ۱۰ کیلومتری عید غدیر خم است. این برنامه در مسیر مهمانی ۱۰ کیلومتری با اجرای نمایش طنز، پخش طنز آهنگ، موسیقی شاد همراه مخاطبان می‌شود. این برنامه با اجرای مهبد قناعت پیشه، اردشیر منظم، آرمان غفاریان، مهدی پر و مریم خادم‌پور تقدیم مخاطبان خواهد شد.

ویژه برنامه عصرگاهی رادیو ورزش با عنوان «پهلوان‌ عالم» به مرشدخوانی در استودیو با حضور مهمانان می پردازد. گزارش از فعالیت های خداپسندانه ورزشکاران، ارتباط با پهلوانان، پرداخت به جایگاه مولا علی(ع) بخش های مختلف برنامه را شکل می دهد. پوشش جشن 10 کیلومتری غدیر در تهران و مصاحبه با ورزشکارانی که در آن حضور دارند از بخش های این برنامه است. «عید امامت» ویژه برنامه صبحگاهی رادیو ورزش و رادیو ورزش بانوان است که در قالب ترکیبی _ نمایشی با حضور بازیگران و خوانندگان که آثاری در مدح حضرت علی(ع) داشتند، پخش می شود. ارتباط زنده با مشهد مقدس با موضوع انعکاس حال و هوای عید غدیر خم، پخش گزیده ای از فیلم هایی با موضوع غدیر، گفت و گو با اهالی قدیمی زورخانه و مسابقه مردمی از دیگر بخش های برنامه است.

شبکه رادیویی اقتصاد در ویژه برنامه «قدر غدیر» به اهمیت جایگاه مدیریت در جامعه اسلامی می پردازد. این برنامه با هدف تبیین و بررسی امر ولایت و مدیریت در جامعه اسلامی، نگاهی جامع و مبتنی بر روایت های مستند به واقعه غدیر خم از ابعاد مختلف می پردازد. در همین راستا اهمیت انتخاب اصلح برای مدیریت و حکمرانی راهبردی در جامعه اسلامی به ویژه در حوزه اقتصادی مورد توجه قرار می گیرد. در این برنامه گزارش هایی از برگزاری جشن های مردمی و ازدواج یک زوج سالمند در سرای سالمندان پخش می شود. رادیو اقتصاد به همین مناسبت پویش «به عشق علی؛ گره گشائی» را راه اندازی کرده است. در این پویش مخاطبان می توانند نیات خود در گره گشایی از کار مردم را عنوان کنند.

شبکه رادیویی قرآن، ویژه برنامه «طعم آفتاب» و «اشراق» را تقدیم شنوندگان می کند. برنامه «اشراق» که از عید بزرگ قربان آغاز شده و تا عید سعید غدیر ادامه خواهد داشت با اجرای محسن شریف زاده هر شب ساعت ۲۱ روی آنتن است و شب عید به جایگاه قرآن و عترت در خطبه غدیر می پردازد. برنامه «طعم آفتاب» نیز با حال و هوای عیدانه روی آنتن می رود. «خطبه غدیر» از دیگر برنامه هایی است که در این روز از ساعت ۱۲:۳۵ پخش می شود.

«شادباش تجلی» سه شنبه 5 تیر ماه به تهیه کنندگی محسن جواهری، نویسندگی نسیم السادات صباغان و گویندگی عباس محبی و نازنین مهیمنی روی آنتن رادیو نمایش می رود.

ویژه برنامه «من غدیری ام» به مناسبت عید غدیر از ساعت ۹ تا ۱۲:۳۰ به تبیین اثبات امامت و ولایت، بیان فضایل امام علی(ع)، اهمیت روز غدیر و اعمال این روز از رادیو معارف پخش می شود. این برنامه با کارشناسی حجت‌الاسلام حسینی قمی و با حضور فخر روحانی، مترجم و فعال در زمینه نهج البلاغه روی آنتن می رود.

ویژه برنامه «جشن انتخاب» با محوریت انتخاب های سرنوشت ساز زندگی از رادیو سلامت پخش می شود. بزرگداشت چهلمین روز شهادت شهدای خدمت، پوشش مراسم غدیر، بیان آموزه های غدیر و هدایت به انتخاب اصلح از محورهای این برنامه رادیویی است. گفت وگو با خانواده سادات، مباحث کارشناسی در خصوص اهمیت انتخاب و دعوت از دیگران به انتخاب اصلح و… از دیگر بخش های برنامه که به گویندگی مسعود خواجه وند پخش می شود.

ویژه برنامه «پیام غدیر» با موضوع اهمیت عید غدیر و لزوم پیروی از مقام معظم رهبری به تهیه کنندگی رضا صفری در فواصل روز عید از رادیو پیام تقدیم مخاطبان می شود.

admin-a

اخبار مرتبط

پایان فیلمبرداری «گوزن سیاه سخن نمی‌گوید»

فیلمبرداری «گوزن سیاه سخن نمی‌گوید» به پایان رسید. به گزارش «وقت سینما»،…

اکران «دریا» در عمارت روبرو

فیلم کوتاه «دریا» در تهران به نمایش درمی‌آید. به گزارش رسیده، فیلم…

دیدگاهتان را بنویسید