صفحه اصلی > رادیو و تلویزیون و سینما و فرهنگی و هنری و هنرمندان : مصطفی احمدیان فیلمبردار سینما و تلویزیون درگذشت

مصطفی احمدیان فیلمبردار سینما و تلویزیون درگذشت

مصطفی احمدیان فیلمبردار سینما و تلویزیون روز شنبه (۱۹ اسفند ماه) بر اثر ایست قلبی از دنیا رفت.
فرزند مصطفی احمدیان در گفت و گو با ایسنا با اعلام خبر درگذشت این فیلمبردار، اضافه کرد که پدرش روز شنبه بر اثر ایست قلبی از دنیا رفت و مراسم تشییع او امروز (دوشنبه ۲۱ اسفند ماه) ساعت ۱۰ صبح در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) برگزار شده است.
به گفته ونداد احمدیان فرزند این فیلمبردار، مصطفی احمدیان مدت‌ها به بیماری سرطان مبتلا بود که آن را شکست داد و شب گذشته بر اثر ایست قلبی از دنیا رفت.
مصطفی احمدیان دو سالی در عرصه سینما و تلویزیون فعالیت نداشت و آخرین کار او مربوط به سریال «آسانسور» برمی‌گشت که از تلویزیون پخش نشد.
از مهم‌ترین آثار تلویزیونی مصطفی احمدیان می‌توان به فعالیت در سریال «همسایه‌ها»، سریال «روزهای زندگی» و سریال «گاو صندوق» اشاره کرد.
مصطفی احمدیان کار حرفه‌ای خود را از تلویزیون آغاز کرد و سال ۱۳۶۷ در سریال بخش «چهار جراحی» به کارگردانی مسعود فروتن به عنوان مدیر فیلم‌برداری فعالیت داشته است.
او مجموع ۲۳ اثری که در کارنامه دارد، در ۱۸ اثر در تلویزیون با نام‌های «همسایه‌ها»، «خط»، «راه شب»، «زمین انسان‌ها»، «عملیات ۱۲۵»، «گاو صندوق، «بیداری»، «پرستار»، «زیرزمین»، «طلسم شدگان»، «روزهای زندگی»، «روزی عقابی»، «شرکت»، «وکلای جوان»، «خودرو تهران ۱۱»، «مهر و ماه» و «بخش چهار جراحی» و در پنج فیلم در سینما با نام‌های «شاباش»، «صدای پای من»، «پروانه‌ای در مه»، «پیک نیک در میدان جنگ» و «زخم زیتون» فعالیت داشته است.

admin-c

اخبار مرتبط

اکران «دریا» در عمارت روبرو

فیلم کوتاه «دریا» در تهران به نمایش درمی‌آید. به گزارش رسیده، فیلم…

دیدگاهتان را بنویسید