صفحه اصلی > رادیو و تلویزیون و فرهنگی و هنری : مسعود کاویانی مدیر رادیو محرم بیان کرد: پخش مداحی با گویش‌های متفاوت در رادیو محرم/ گردهمایی مداحان ایران در رادیو محرم

مسعود کاویانی مدیر رادیو محرم بیان کرد: پخش مداحی با گویش‌های متفاوت در رادیو محرم/ گردهمایی مداحان ایران در رادیو محرم

مدیر رادیو محرم، توجه به پیرغلامان و نوگلان حسینی را از اقدامات این شبکه رادیویی برشمرد و تاکید کرد تلاش می‌کنند در حد وسیع و با رعایت معیارها و قواعد رسانه‌ای، تمامی اقوام و شهرها با گویش‌ها، لهجه‌ها و زبان‌های مختلف در این رسانه حسینی سهم داشته باشند.

به گزارش رسیده، مسعود کاویانی، مدیر رادیو محرم با بیان این‌که رادیو محرم، جزو پرشنونده‌ترین رادیوهای مناسبتی محسوب می‌شود، توضیح داد: این شبکه رادیویی برای هشتمین سال متوالی روی آنتن می‌رود و شنوندگان برای آغاز به کار این رادیو لحظه شماری می‌کنند. بنابراین در طول ماه محرم همیشه همراه ما هستند. فعالیت این شبکه رادیویی از 16 تیر ماه و همزمان با تعویض پرچم بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحج علی بن موسی الرضا(ع) از کنار مضجع شریف امام رضا(ع) شروع شد و تا پایان ماه محرم بر روی موج اف. ام ردیف ۹۵.۵ ادامه خواهد داشت. امکان شنیدن این رادیو از طریق تلفن همراه و برنامه کاربردی ایران صدا و همین‌طور از طریق گیرنده‌های تلویزیونی (رادیو نما) هم وجود دارد.

مدیر رادیو معارف درباره محتوای رادیو محرم افزود: رادیو محرم آوا محور است، یعنی عمده محتوای این رادیو مداحی، مرثیه‌خوانی، سینه‌زنی و روضه‌خوانی است. به عبارتی مهم‌ترین وظیفه رادیو محرم ترويج الگوی عزاداری صحيح بر اساس منابع متقن و دقیق است. الگوی صحیحی که بارها از سوی مقام معظم رهبري(مد له العالی) و مراجع معظم تقلید و سایر دلسوزان و دغدغه‌مندان مورد تاكيد قرار گرفته است.

وی ادامه داد: این رادیو همچون سال‌های گذشته برای شنونده‌های سراسر کشور با رویکرد معرفت افزایی و با شعار «حسینه‌ای به وسعت دل‌ها» روی آنتن می‌رود. به عبارتی این رادیو به صورت خاص حسینیه‌ای را به وسعت تمام ایران با بخش‌های مختلف و متنوع همراه با مداحی‌ها و سخنرانی‌های کوتاه به منظور تحقق شور و شعور حسینی، ایجاد می‌کند. 

کاویانی با اشاره به این که در این رادیو ، حدود۷۰ تا ۸۰ درصد به پخش مداحی و مرثیه‌سرایی اختصاص یافته است، افزود: حدود۷۰ تا ۸۰ درصد از محتوای رادیو محرم به پخش مداحی، مرثیه‌سرایی و روضه خوانی اختصاص و زمان باقیمانده به برنامه‌های کوتاه و قطعات کوتاه سخنرانی اختصاص دارد. ایجاد زمان ثابتی برای پخش تلاوت قرآن مرتبط با قیام حسینی، پخش ثابت و منظم احکام مربوط به عزاداری، توجه به پیرغلامان و نوگلان حسینی از جمله اقدامات ما در رادیو محرم به شمار می‌آید. همچنین صرفا به پخش مداحی‌های خاص و معروف اکتفا نمی‌کنیم. تلاش داریم که از حیث عدالت رسانه‌ای در حد وسیع و با رعایت معیارها و قواعد رسانه‌ای تمامی اقوام و شهرها با گویش‌ها، لهجه‌ها و زبان‌های مختلف در این رسانه حسینی سهم داشته باشند.

vaghte cinema

اخبار مرتبط

پایان فیلمبرداری «گوزن سیاه سخن نمی‌گوید»

فیلمبرداری «گوزن سیاه سخن نمی‌گوید» به پایان رسید. به گزارش «وقت سینما»،…

اکران «دریا» در عمارت روبرو

فیلم کوتاه «دریا» در تهران به نمایش درمی‌آید. به گزارش رسیده، فیلم…

دیدگاهتان را بنویسید