صفحه اصلی > سینما و فرهنگی و هنری و هنرمندان : مستند «کتایون به روایت کتایون» روی میز تدوین/ نگاهی به زندگی هنری کتایون امیرابراهیمی

مستند «کتایون به روایت کتایون» روی میز تدوین/ نگاهی به زندگی هنری کتایون امیرابراهیمی

مستند «کتایون به روایت کتایون» به کارگردانی حمیدرضا سنگیان و تهیه‌کنندگی مشترک السا فیروزآذر و محمد حسین حسینی روی میز تدوین قرار گرفت.

به گزارش «وقت سینما»، حمیدرضا سنگیان پیش از این نیز با کتایون امیرابراهیمی در فیلم «نابازیگر» و فیلم کوتاه «همه چیز در معرض فروش» در سمت کارگردان، بازیگر همکاری داشته و این بار با رویکرد پرداختن به جایگاه و نقش زن در سینمای ایران به سراغ تولید مستندی از زندگی این بازیگر پیشکسوت سینمای ایران رفته است.

کتایون امیرابراهیمی از سال ۱۳۴۲ تا ۱۳۵۳ در نزدیک به پنجاه فیلم به ایفای نقش پرداخته است. او سابقه همکاری با کارگردان‌هایی چون علی حاتمی، داریوش مهرجویی، ایرج قادری، ساموئل خاچیکیان، فریدون گله، محمدعلی فردین، ناصر ملک‌مطیعی، امیر شروان، نصرت‌الله وحدت را در کارنامه دارد.

او که چهار سال پیش از انقلاب ۵۷ از فعالیت در حرفه بازیگری کناره‌گیری کرده بود و در فرانسه به سر می‌برد، با انقلاب اسلامی به ایران بازگشت. اما پس از ۲۷ سال سکوت اجباری و در سن ۶۳ سالگی توانست اجازه فعالیت دوباره در سینمای ایران را پیدا کند.

از دیگر عوامل این اثر می‌توان به: حمیدرضا سنگیان (پژوهشگر)، جعفر مطلبی‌پور و سیامک جاوید (تصویربرداران)، امید قربانی (صدا)، محمدمهدی سجادی (دستیار کارگردان و برنامه‌ریز)، مهتاب میر (عکاس)، حامد قریب (مشاور رسانه‌ای) اشاره کرد.

vaghte cinema

اخبار مرتبط

اکران «دریا» در عمارت روبرو

فیلم کوتاه «دریا» در تهران به نمایش درمی‌آید. به گزارش رسیده، فیلم…

دیدگاهتان را بنویسید