صفحه اصلی > رادیو و تلویزیون و فرهنگی و هنری و هنرمندان : مریم یوسفی‌پور، نامزد بخش اصلی جشنواره رادیویی پژواک عنوان کرد: من فرزند رادیو هستم

مریم یوسفی‌پور، نامزد بخش اصلی جشنواره رادیویی پژواک عنوان کرد: من فرزند رادیو هستم

مریم یوسفی‌پور نامزد بخش اصلی جشنواره پژواک تأکید کرد این جشنواره قدم بسیار بزرگی برای رشد و تقویت مستندسازان برداشته و منجر به ورود تازه نفس‌ها شده است.

به گزارش رسیده، مریم یوسفی‌پور، نویسنده و تهیه‌کننده با اثر مستند «دیوار» در بخش اصلی جشنواره با موضوع مقاومت از  رادیو اقتصاد نامزد دریافت جایزه در سومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک شده است. او با بیان این‌که جشنواره می‌تواند به تقویت مستندسازی کمک کند، گفت: با توجه به موج رقابت، انگیزه برنامه‌سازان و دغدغه شبکه‌ها برای حضور در این رقابت، این جشنواره قدم بسیار بزرگی برای رشد و تقویت مستندسازی برداشته است، چرا که دیدم حتی دوستانی که تاکنون یک مستند هم نساخته‌اند، سعی کردند با حضور در کارگاه‌ها و مطالعه مفید دانش خود را در این زمینه بالا ببرند و اثرشان قابلیت حضور پیدا کنند. همچنین این جشنواره منجر به ورود مستندسازان تازه نفس با نگاه‌هایی متفاوت و جدید شده است.

وی با بیان ویژگی‌ها و مولفه‌های برگزیده شدن آثار در جشنواره عنوان کرد: برای برگزیده شدن نیازمند مولفه‌هایی است؛ اول آن‌که انتخاب سوژه مناسب، بسیار مهم و حل شدن ۵۰ درصد کار است. در ادامه نگاه مستندساز نسبت به سوژه، نحوه پرداخت و در نهایت انتقال یک پیام اثرگذار است. بنابراین نگاه مستندساز باید هنرمندانه و منحصر به فرد باشد. از نظر من چنین اثری، مستند قابل توجهی است.

یوسفی پور تأکید کرد: این جشنواره در شرایط عادلانه و داوری‌های تخصصی و حرفه‌ای انجام می‌شود و می‌تواند حس اشتیاق، رقابت سالم و افزایش کیفیت در تولیدات رسانه‌ای را در بین برنامه‌سازان چند برابر کنند. 

وی در پایان با اشاره به این‌که فرزند رادیو است، بیان کرد: رادیو برای تک تک ما انرژی، سرمایه، وقت و تجربه صرف کرده تا از نقطه شروع کارمان به جایی برسیم که الان هستیم و آثار قابل قبول بسازیم. تک تک ما سرمایه‌های این رادیوی شریف هستیم.

vaghte cinema

اخبار مرتبط

اکران «دریا» در عمارت روبرو

فیلم کوتاه «دریا» در تهران به نمایش درمی‌آید. به گزارش رسیده، فیلم…

دیدگاهتان را بنویسید