صفحه اصلی > اجتماعی و رادیو و تلویزیون و سینما و فرهنگی و هنری و هنرمندان : مدیرعامل شرکت مسیر اقتصاد هنر: شتاب‌دهی، هدایت و تسهیل‌گری گام جدی صندوق هنر در رونق و تقویت اقتصاد هنر است

مدیرعامل شرکت مسیر اقتصاد هنر: شتاب‌دهی، هدایت و تسهیل‌گری گام جدی صندوق هنر در رونق و تقویت اقتصاد هنر است

مدير عامل شرکت مسير اقتصاد هنر، وقفه بين آموزش‌های هنری و بازار را يک فاصله رها ‌شده ميان هنرمندان دانست و تأکيد کرد: کم کردن اين فاصله براي پيش‌بُرد مسائل مرتبط با کسب و کار هنری همراه با شتاب‌دهی، هدايت و تسهيل‌گری از گام‌های جدی صندوق هنر در تقويت و تحول اقتصاد هنر به شمار می‌رود که اين شرکت بدين منظور راه‌اندازی شده است.

به گزارش رسیده، سیدعلی شکرالهی با تشریح عملکرد و نحوه فعالیت شرکت مسیر اقتصاد هنر(ماه) از این شرکت به عنوان، حلقه اتصال هنرمند و فعالان فرهنگی و هنری با بازار کار از طریق تسهیل‌گری، مشاوره، شتابدهی و هدایت سرمایه یاد کرد.
وی در ادامه عدم نگاه تخصصی به اقتصاد هنر را یکی از مسائل و مشکلات مهم در فضای فرهنگی و هنری کشور بیان کرد و اظهار داشت: این شرکت مصمم است تا گام‌های جدی را برای رشد و بهبود اقتصاد هنر در کشور و حتی سطح بین‌الملل بردارد.
مدیر عامل شرکت مسیر اقتصاد هنر در ادامه سخنان خود به فاصله رها شده بین آموزش‌های هنری و بازار اشاره کرد و گفت: برای کم کردن این فاصله و حل مسائل مرتبط با کسب و کار هنر، «شرکت ماه» با تعریف وظایفی همچون مشاوره، آموزش، شتابدهی، هدایت سرمایه و تأسیس فضای کار مشترک در زمینه‌های هنری ایجاد شد.
شکرالهی همچنین با اشاره به دوره‌های مدنظر شرکت ماه به لحاظ محتوا و شکل، اظهار داشت: آموزش‌های این مرکز دراشکال گوناگون ناظر به اقتصاد فرهنگ و هنر است؛ یعنی محتوا برگرفته از دانش صریح و ضمنی در حوزه اقتصاد خلاق خواهد بود که در اشکال مختلفی همچون دوره‌های کوتاه مدت، کارگاه‌ها، نشست‌های تجربه نوردی، تورهای انتقال تجربه و… ارائه خواهد شد.
وی افزود: برای مثال کارگاه‌های عمومی از قبیل بوم کسب و کار، توسعه فردی و کارگاه های متعدد دیگر در حوزه عمومی برای اهالی فرهنگ و هنر در سطح کشور به صورت حضوری و مستمر برگزار خواهد شد.
مدیر عامل شرکت مسیر اقتصاد هنر در ادامه، تصریح کرد: درصدد هستیم در نوع دیگر آموزش‌ها به سراغ دوره‌های تخصصی برویم که از جمله آن‌ها می‌توان به برگزاری دوره تهیه‌کنندگی هنرهای نمایشی، گالری داری، هنرگردانی با اساتید تراز اول رشته‌ها اشاره کرد.
شکرالهی در عین حال گفت: همچنین برای دسترسی و بهره‌مندی علاقه‌مندان ما از دانش و تجربه اساتید پیشکسوت حوزه فرهنگ و هنر با برگزاری دوره‌های پیشرفته (master class) بهره خواهیم برد.
وی با اشاره به برگزاری دوره‌های مشق حرکت با درونمایه تئاتر ایرانی، اظهار داشت: در این دوره‌ها از محضر اساتید بی‌بدیل هنر همچون علی نصیریان، داریوش مودبیان و داود فتحعلی بیگی بهره خواهیم برد.
مدیر عامل شرکت ماه تصریح کرد: معتقدیم برگزاری دوره‌هایی که از ساختار استاد شاگردی و مدل ایده تا اجرا استفاده می‌کنند، سبب احیای هنر و فرهنگ از یک سو و عامل تقویت اقتصادی با انتقال تجارب اقتصادی اساتید خواهند شد.
وی همچنین در ادامه سخنان خود به موضوع مشاوره توسط شرکت ماه اشاره و درباره نوع فعالیت و کار مشاوره، خاطرنشان کرد: مشاور «شرکت ماه» در کنار مجموعه‌هایی که در حوزه اقتصادی‌سازی اجرای آثار خود مشکل دارند، حضور دارد و پروژه را از ایده تا اجرا هدایت می‌کند.
مدیر عامل مسیر اقتصاد هنر در ادامه موضوع آموزش در اقتصاد هنر را از دیگر بخش‌های فعالیتی «شرکت ماه» دانست و گفت: با توجه به اهمیت مبحث آموزش، دوره‌های کوتاه مدت برنامه‌ریزی کرده‌ایم. در گام نخست، دوره تهیه‌کنندگی آماده برگزاری است که با اساتید آشنا با اقتصاد نمایش و هنرمندانی مانند آقایان حسین پارسایی و مهرداد رایانی برای برگزاری این دوره مذاکره کرده‌ایم و آغاز ثبت‌نام این کلاس‌ها در سال جاری خواهد بود.
شکرالهی با اشاره به اهمیت آموزش ورود به بازار «ان اف تی» در زمینه هنرهای دیجیتال، اظهار داشت: با توجه به رشد روز افزون اقتصاد دیجیتال و مجازی، برای حضور هنرمندان در بسترهای نو در این مرکز تمهیداتی در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال دوره nft برای هنرمندان تجسمی به صورت برخط برگزار خواهد شد. این دوره با مشارکت هنرمندان متخصص در این حوزه تعریف شده است و به علاقه‌مندان راه و رسم ورود و رشد دراین بستر را می‌آموزند. این دوره شامل چندین ماه پشتیبانی نیز هم خواهد بود.

admin-a

اخبار مرتبط

پایان فیلمبرداری «گوزن سیاه سخن نمی‌گوید»

فیلمبرداری «گوزن سیاه سخن نمی‌گوید» به پایان رسید. به گزارش «وقت سینما»،…

اکران «دریا» در عمارت روبرو

فیلم کوتاه «دریا» در تهران به نمایش درمی‌آید. به گزارش رسیده، فیلم…

دیدگاهتان را بنویسید