صفحه اصلی > رادیو و تلویزیون و فرهنگی و هنری : صدابردار برگزیده جشنواره پژواک مطرح کرد: صدابرداری مستندهای رادیویی دشوار است

صدابردار برگزیده جشنواره پژواک مطرح کرد: صدابرداری مستندهای رادیویی دشوار است

مجید آیینه كه توانست برگزیده سومین دوره جشنواره پژواک در بخش صدابرداری شود، گفت: پیشنهاد می‌کنم دوستانی که قصد دارند کار مستندسازی را به صورت حرفه‌ای انجام دهند، باید تا جایی که می توانند از دستگاه ها، امکانات و تجهیزات حرفه ای استفاده کنند و زمان کافی هم بگذارند.

به گزارش رسیده، مجید آیینه صدابردار برگزیده جشنواره با بیان این که جشنواره پژواک بر روند احیای مستندسازی در رادیو تأثیر گذاشته، گفت: هنگام ارسال آثار شاهد این بودم که در محیط رادیو چقدر برنامه سازان دنبال این هستند که آثار خود را تولید و برای جشنواره ارسال کنند. این نشانه پیشرفت مستند در برنامه سازی رادیو است.

آیینه با بیان این که صدابرداری جزو ارکان اصلی یک برنامه رادیویی است، ادامه داد: صدابرداری در برنامه های مستند به دو صورت انجام می شود. در روش اول صدا باید سر صحنه ضبط شود که این موضوع به تبحر صدابردار بستگی دارد که صداهای اضافه را ضبط نکند. تعدادی از مستندها، آرشیویی هستند و باید صداهایی را از آرشیو استخراج کرده و بعد از میکس در دل مستند بهره برد. به نظرم صدابرداری مستندهای رادیویی سخت تر است.
آیینه تصریح کرد: پیشنهاد می‌کنم دوستانی که قصد دارند کار مستندسازی را به صورت حرفه‌ای انجام دهند باید تا جایی که می توانند از دستگاه ها، امکانات و تجهیزات حرفه ای استفاده کنند و زمان لازم را بگذارند.

vaghte cinema

اخبار مرتبط

اکران «دریا» در عمارت روبرو

فیلم کوتاه «دریا» در تهران به نمایش درمی‌آید. به گزارش رسیده، فیلم…

دیدگاهتان را بنویسید