صفحه اصلی > رادیو و تلویزیون و فرهنگی و هنری : سفر رادیویی به استان «هرمزگان» آغاز شد

سفر رادیویی به استان «هرمزگان» آغاز شد

«هفته های ایرانی» در بیست و دومین سفر استانی، از استان «هرمزگان» و دیدنی ها و شنیدنی های این استان می گوید.

به گزارش رسیده، جاذبه‌های گردشگری هرمزگان با توجه به موقعیت جغرافیایی‌ بسیار غنی و متنوعش، باعث جذب گردشگران داخلی و خارجی فراوانی شده است.

استان «هرمزگان» از استان های جنوبی ایران است و در شمال تنگه هرمز قرار گرفته و با مساحت ۶۸ هزار کیلومتر مربع هشتمین استان کشور از نظر وسعت است.

این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از غرب و شمال غربی با استان های فارس و بوشهر از جنوب شرقی با استان سیستان و بلوچستان و از جنوب با آب های خلیج فارس و دریای عمان همسایه است.

استان «هرمزگان» دارای ۱۳ شهرستان به نام های ابوموسی، بستک، بندرعباس، بندرلنگه، جاسک، حاجی آباد، رودان، قشم، پارسیان، میناب، خمیر، بشاگرد و سیریک و ۱۴ جزیره به نام های قشم، ابوموسی، کیش، لاوان، هندورابی، ماران (شیدرو)، لارک، هرمز، هنگام، تنب بزرگ، تنب کوچک، سیری، فرور بزرگ و فرور کوچک است.

مرکز این استان، شهر بندرعباس، به عنوان بزرگ ترین مبادی ورودی و خروجی کشور نقش مهمی در زمینۀ صادرات و واردات کشور ایفا می کند.

برخی از جاذبه های دیدنی «هرمزگان» عبارتند از: غار خرسین، چشمه آب گرم گنو، حمام گله داری، معبد هندوها بندرعباس و موزه مردم شناسی خلیج فارس و… .

در ادامه طرح هفته های فرهنگی رادیو ایران، این هفته از 1 تا 7 اردیبهشت یك هفته روی موج رادیو ایران مسافر استان «هرمزگان» باشید و با مفاخر فرهنگی، جاذبه های دیدنی و فرهنگ و رسوم و موسیقی ها و غذاهای محلی این استان بیشتر آشنا شوید.

شایان ذكر است برنامه های مختلف رادیو ایران مانند «سلام صبح بخیر»، «نمودار»، «پلاك هشت باغ هنر»، «ایرانشهر» و «ورزش ایران» و «زیر آسمان ایران» و… در بخش های مختلف از استان هرمزگان خواهند گفت.

vaghte cinema

اخبار مرتبط

اکران «دریا» در عمارت روبرو

فیلم کوتاه «دریا» در تهران به نمایش درمی‌آید. به گزارش رسیده، فیلم…

دیدگاهتان را بنویسید