صفحه اصلی > رادیو و تلویزیون : «ریشه خوانی» ایرانی در شبکه مستند/ تولید مجموعه مستندی با موضوع مهاجرت معکوس

«ریشه خوانی» ایرانی در شبکه مستند/ تولید مجموعه مستندی با موضوع مهاجرت معکوس

«ریشه خوانی» به تهیه‌کنندگی روشنک حاجی حسین اهرابی و کارگردانی هادی آفریده تولید شبکه مستند با موضوع مهاجرت معکوس در سه قسمت ۳۵ دقیقه‌ای پخش می‌شود.

به گزارش رسیده، «ریشه خوانی» با به‌ تصویر کشیدن جغرافیای زیبای ایران و اثرات مهاجرت معکوس در روستاهای دورافتاده کوشیده نشان دهد که این روستاها همچنان جای مناسبی برای زندگی هستند و می‌توانند سودآوری داشته باشند.

توجه به فنون بومی ایرانیان که در شکل‌های مختلف در کشور ما وجود دارد مثل قنات و… و استفاده از داشته‌های بومی کشور نیز در این مستند مورد توجه قرار گرفته است.

بازآفرینی فرهنگ روستانشینی ضمن ایجاد هماهنگی فرهنگی و تاریخی به جذب گردشگر در سطوح ملی و بین‌المللی کمک کرده و روستاهای خالی از سکنه را احیا خواهد کرد. نخستین نتیجه مثبت این رویداد تولید محصولات کشاورزی، صنایع‌ دستی و رونق گردشگری برای ساکنین محلی و ایجاد اشتغال گوناگون است و به شکل کلی قدمی مهم برای بیابان‌زدایی و آبادانی به‌حساب می‌آید.

این مستند تلاش می‌کند با کمک شخصیت‌های فیلم و نوع روایت اول‌ شخص، موضوع و قصه فیلم را به گروه بزرگی از مخاطبان تلویزیون انتقال دهد. هر قسمت از این مجموعه روایت مستقلی دارد و شخصیت اصلی راوی آن خواهد بود.

«ریشه خوانی» از امشب (دوشنبه، ۱۴ اسفند ماه) در جدول پخش شبکه مستند قرار گرفته و دوشنبه‌ها ساعت ۲۱ پخش می‌شود. تکرار این مستند نیز روز بعد ساعت ۹ خواهد بود.

admin-c

اخبار مرتبط

امیرحسین مدرس راوی برنامه «روایتی از یک بیعت» شد

رادیو اقتصاد در ویژه برنامه «روایتی از یک بیعت»، خرده روایت هایی…

شیرخوارگان حسینی روی موج رادیو/ به یاد شش ماهه بلند بالای کربلا در رادیو

همایش شیرخوارگان حسینی در نخستین جمعه ماه محرم در سراسر کشور برگزار…

۱۴۰۳/۰۴/۲۰ ۲۰:۱۲

خدمتی دیگر برای اصحاب فرهنگ و هنر/ درخواست‌های بیمه تأمین اجتماعی اعضای صندوق اعتباری هنر برخط شد

مديرعامل صندوق اعتباری از برخط شدن ارائه درخواست‌های بيمه تأمين اجتماعی اعضای…

دیدگاهتان را بنویسید