صفحه اصلی > سینما : در ۸۴ سالگی ناصر طهماسب درگذشت/ خاکسپاری در سکوت خبری

در ۸۴ سالگی ناصر طهماسب درگذشت/ خاکسپاری در سکوت خبری

ناصر طهماسب از گویندگان و صداپیشگان پیشگام سینما و تلویزیون کشورمان روز گذشته اول دی ماه بر اثر سکته مغزی درگذشت.
شهراد بانکی مدیر روابط عمومی انجمن گویندگان درگذشت ناصر طهماسب را تایید و به مهر بیان کرد: ناصر طهماسب مدتی پیش سکته مغزی کرد و در بیمارستان بستری شد. او روز گذشته (۱ دی ماه) بر اثر سکته مغزی درگذشت و امروز هم مراسم خاکسپاری او با حضور خانواده‌اش انجام شد.
طهماسب دوبلور و گوینده پیشکسوت بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌ها بوده و این سال‌ها روایت بخشی از مستندهای سیاسی را به عهده داشته است. وی برادر ایرج طهماسب است.
مهارت در ارایه تیپ‌های جدی و کمدی و لهجه‌های مختلف از ویژگی‌های این گوینده توانا بود. صدای طهماسب یادآور نقش‌آفرینی بازیگران مانند هارولد لوید، جک نیکلسون، جیمز استوارت، کری گرانت، همفری بوگارت، هنری فوندا، استیو مک‌کویین، گری کوپر، جین هکمن، آنتونی پرکینز، پیتر سلرز، دیوید جانسن، کوین اسپیسی، ایان ریچاردسون و… است.
از به‌یادماندنی‌ترین نقش‌هایی که او گویندگی آن‌ها را بر عهده داشته‌ است، می‌توان به جاناتان گرت در «در برابر باد»، فرمانده کسلر در «ارتش سری»، ابوالفتح با بازی علی نصیریان در «هزاردستان» اثر علی حاتمی و یوگی در کارتون «یوگی و دوستان» اشاره کرد.
روحش شاد و یادش گرامی

انتشار بروز اخبار فرهنگی و هنری، این اخبار ممکن هست از اخبار سایر خبرگزاری‌های داخلی انتخاب شود و یا ممکن است به صورت اختصاصی توسط خبرنگاران ما نوشته شده باشد. در حالت مرسوم بسیاری از اخبار توسط روابط عمومی پروژه‌ها و شبکه‌های داخلی تلویزیون ارسال می‌گردد.
اخبار مرتبط

اکران «دریا» در عمارت روبرو

فیلم کوتاه «دریا» در تهران به نمایش درمی‌آید. به گزارش رسیده، فیلم…

دیدگاهتان را بنویسید