صفحه اصلی > رادیو و تلویزیون و فرهنگی و هنری : دبیر ستاد انتخاباتی معاونت صدا و مدیر رادیو انتخاب مطرح کرد: ۲۱۰ دقیقه مناظره انتخاباتی با حضور نماینده نامزدها در رادیو/ پخش مستندهای انتخاباتی برای نخستین بار

دبیر ستاد انتخاباتی معاونت صدا و مدیر رادیو انتخاب مطرح کرد: ۲۱۰ دقیقه مناظره انتخاباتی با حضور نماینده نامزدها در رادیو/ پخش مستندهای انتخاباتی برای نخستین بار

نشست خبری معرفی برنامه‌های انتخاباتی معاونت صدای رسانه ملی، امروز دوشنبه ۲۱ خرداد، با حضور دکتر رضا کوچک‌زاده تهمتن، مدیر رادیو انتخاب و دبیر ستاد انتخابات معاونت صدا، ابوذر ابراهیم مدیر روابط عمومی معاونت صدا و اصحاب رسانه در سالن جلسات معاونت صدا برگزار شد.

به گزارش رسیده، دکتر رضا کوچک‌زاده تهمتن، دبیر ستاد انتخاباتی معاونت صدا و مدیر رادیو انتخاب در ابتدای نشست، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رییس جمهور شهید گفت: بعد از شهادت رئیس جمهور کشورمان و با توجه به برگزاری زودهنگام انتخابات ریاست جمهوری، ستاد انتخابات در سازمان صدا و سیما و شکل گرفت و تقریبا دور روز بعد این اقدام ستادی، رادیو انتخاب به منظور ورود جدی به حوزه انتخابات در معاونت صدا راه‌اندازی شد.

کوچک‌زاده در ادامه با تأکید بر این‌که اولین تجربه ما در راه‌اندازی رادیو انتخاب به سال ۹۴ برمی‌گردد، تصریح کرد: رادیو انتخاب از پنجم خرداد شروع به فعالیت کرده و تا ۹ تیر ماه هم روی آنتن است. با توجه به تجربیات سال‌های گذشته و نظر به اهمیت رسانه و البته جایگاه مردم در انتخابات، رویکرد و مأموریت‌های این شبکه رادیویی بازنگری و در دستور کار اجرا قرار گرفت. هدف اصلی این شبکه متناسب با اسناد بالادستی سازمان صدا و سیما در اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی از فرآیند انتخابات است.

وی با بیان این‌که با جمع‌آوری طرح‌های انتخاباتی شبکه‌ها، برنامه‌ریزی مناسب برای تولید برنامه‌های متنوع و خلاقانه رادیویی و بهره بردن از همه ظرفیت‌های رادیو صورت گرفته، افزود: تمام طرح ها و برنامه های انتخاباتی با هدف افزایش آگاهی عمومی، اطلاع رسانی و زمینه سازی شکل گیری حضور حداکثری مردم در انتخابات شکل گرفته است.

دکتر کوچک زاده عنوان کرد: رسانه‌های معاند به دنبال یاس و ناامیدی هستند اما تلاش ما این است که با تاکید بر امید آفرینی و نشاط اجتماعی شاهد مشارکت پرشور انتخاباتی مردم پای صندوق های رای باشیم، به همین منظور و برای خنثی سازی تلاش رسانه های بیگانه اقدامات مختلف آفندی و پدافندی را در فضای رسانه ای طراحی کرده ایم، جدول پخش برنامه های زنده رادیو انتخاب  از ساعت 6:30 صبح تا ۱۲ بامداد روی آنتن است.

دبیر ستاد انتخاباتی معاونت صدا خاطرنشان کرد: در رادیو انتخاب، با تاکید بر 4 گزاره ی اصلی در ارتباط با رابطه مردم با مردم، مردم با مسئولین، مسئولین با مردم و مسئولین با مسئولین اقدام به برنامه ریزی در راستای تولید محتوای مناسب در ایام منتهی به انتخاب کرده ایم،  با توجه به سهم بالای مردم در رادیو انتخاب تمامی برنامه ها در تعامل با مردم قرار دارد به نحوی که روزانه یک پیامک محوری برای ارتباط منسجم با مخاطب طراحی شده است و همچنین کابین ارتباط با مخاطبان جهت ضبط صدای مردم فعالیت می‌کند.

به گفته دکتر کوچک‌زاده، معاونت صدا برای ایام انتخابات در حوزه فضای مجازی هم فعال است و از  تمامی ظرفیت های استفاده می کند.

وی ادامه داد: همه شبکه‌های رادیویی در بخش‌های مختلف فضای مجازی حضور فعال و موثری دارند. برنامه‌ها با پیام‌ها و ادبیات خاص در حال تولید هستند. سعی کرده‌ایم از ظرفیت اصلی در حوزه رادیو نما که بیشتر مخاطبان صدا و سیما در تلویزیون هستند، استفاده کنیم. همچنین پیام‌رسان‌های داخلی را به خدمت گرفتیم تا از دیگر ظرفیت‌ها بهره ببریم.

مدیر رادیو انتخاب با اشاره به تولید برنامه ها و اینکه طراحی آنها به گونه ای صورت گرفته تا فراوانی حضور حداکثری مردم، انتظارات و خواسته‌های مردمی را در اختیار ستاد نامزدها قرار داده شود، عنوان کرد: برخی برنامه‌ها به صورت گفت‌وگو محور است. از قالب های مستند، برنامه های تحلیلی و میزگرد هم بهره می بریم. از ساختارهای نوین برنامه‌سازی با حضور کارشناسان مختلف و مستندهای رادیویی برای انتخابات استفاده می شود. تلاش می کنیم در انتخاب اصلح به مردم کمک کنیم و در آگاهی بخشی موفق باشیم.

دکتر کوچک زاده با تاکید بر این که از ظرفیت های همه برنامه های موجود در شبکه ها بهره برداری می کنیم، تصریح کرد: همزمان با این برنامه ها، ویژه برنامه های متعدد و شاخص برای انتخابات طراحی شده است. در حال حاضر تمامی ظرفیت های رادیو معطوف به حوزه انتخابات شده است، چرا که انتخابات مهم ترین رویداد کشور در این روزهاست.

دبیر ستاد انتخاباتی معاونت صدا از برگزاری مناظره انتخاباتی با حضور نمایندگان نامزدها خبر داد و تصریح کرد: با توجه به ماموریت های هر شبکه ای در ابعاد مختلف فرهنگی و هنری، اجتماعی و اقتصادی و… برنامه مناظره محور پاستور شماره 14 با حضور نمایندگان نامزدها و نه با حضور خود نامزدها برگزار خواهد شد. برنامه هایشان نقد و به چالش کشیده می شود و نمایندگان از برنامه های نامزدهای خود دفاع خواهند کرد. برای هر شبکه ای حدود سه ساعت و نیم زمان برای حضور نمایندگان نامزدها تعیین شده است، به عبارتی هر شبکه حدود 210 دقیقه با عنوان برنامه «پاستور ۱۴ » برنامه خواهد داشت.

وی با اشاره به هم افزایی ظرفیت های سازمانی یادآور شد: با توجه به فرصت زمانی کم، برنامه ریزی شده 5 برنامه مناظره زنده نامزدها زنده که اط شبکه هیک بصورت زنده پخش میشود همزمان از رادیو ایران و رادیو انتخاب پخش شود. و هکچنین برنامه های قانونی نامزدها که از شبکه های یک و دو سه و همچنین برنامه های شبکه خبر از جمله گفتگوی ویژه خبری و صف اول هم از شبکه های رادیویی فرهنگ،جوان، ایران، گفت وگو و انتخاب پخش حواهد شد.

مدیر رادیو انتخاب تاکید کرد: در این دوره انتخاباتی نامزدهای انتخاباتی در برنامه های رادیویی حضور نخواهند داشت، بلکه با حضور در شبکه های سیما، گفت و گوها به صورت همزمان از شبکه‌های رادیویی پخش می شود.

وی با اشاره به راه اندازی پویش انتخاباتی معاونت صدا اظهار داشت: با حضور تمامی شبکه ها پویش انتخاباتی شکل می گیرد. ضمن اینکه ممکن است هر شبکه ای به صورت مستقل این پویش را برگزار کند.

دبیر ستاد انتخابات معاونت صدا در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر معرفی مجری خاص در انتخابات افزود: هر شبکه رادیویی، مجری خاص خودش را با توجه تخصص و ماموریت هایش در پیشبرد اهداف معرفی خواهد کرد. تلاش می شود همه شبکه ها با توجه به ماموریت ها و جامعه هدف، تضارب آرا و دیدگاه های مختلف را در برنامه ها طراحی کنند.

مدیر رادیو انتخاب یادآور شد: ما برنامه هایی ویژه اقشار مختلف در رادیو انتخاب طراحی کرده ایم. به عنوان مثال برنامه هایی ویژه بانوان، جوانان، رای اولی ها و… تهیه خواهد شد تا نیازها و خواسته های اقشار مردمی را مدنظر قرار دهیم. در همه برنامه ها مردم می توانند با توجه به دغدغه ها، خواسته ها و انتظاراتشان با برنامه در ارتباط باشند.

دکتر کوچک زاده از تولید مستندهای رادیویی توسط نامزدها خبر داد و گفت: امسال برای اولين بار نامزدها مستندهای رادیویی را تولید خواهند کرد.نامزدها دو مستند تولید می کنند که  با توجه زمانبندی جدول پخش، روی آنتن خواهد رفت.

تصاویر این نشست توسط مریم اکبری عکاس رسانه «وقت سینما» به ثبت رسیده است.

vaghte cinema

اخبار مرتبط

پایان فیلمبرداری «گوزن سیاه سخن نمی‌گوید»

فیلمبرداری «گوزن سیاه سخن نمی‌گوید» به پایان رسید. به گزارش «وقت سینما»،…

اکران «دریا» در عمارت روبرو

فیلم کوتاه «دریا» در تهران به نمایش درمی‌آید. به گزارش رسیده، فیلم…

دیدگاهتان را بنویسید