صفحه اصلی > اجتماعی و رادیو و تلویزیون و سینما و فرهنگی و هنری و هنرمندان : خدمتی دیگر برای اصحاب فرهنگ و هنر/ درخواست‌های بیمه تأمین اجتماعی اعضای صندوق اعتباری هنر برخط شد

خدمتی دیگر برای اصحاب فرهنگ و هنر/ درخواست‌های بیمه تأمین اجتماعی اعضای صندوق اعتباری هنر برخط شد

مديرعامل صندوق اعتباری از برخط شدن ارائه درخواست‌های بيمه تأمين اجتماعی اعضای صندوق اعتباری هنر خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ريزی‌های انجام گرفته از اول تير ماه ۱۴۰۳، متقاضيان برقراری بيمه تأمين اجتماعی می‌توانند درخواست خود را از طريق پيام‌رسان صندوق هنر به نشاني https://honarcredit.ir/app و بدون نياز به مراجعه حضوری ارائه دهند.

به گزارش رسیده، سیدمجید پوراحمدی با اعلام این خبر و تشریح جزئیات آن اظهار داشت: بر اساس توافق با سازمان تأمین اجتماعی، اهالی فرهنگ، هنر و رسانه می‌توانند با معرفی‌نامه صندوق اعتباری هنر از خدمات بیمه تامین اجتماعی بهره‌مند شوند. طی سه سال اخیر با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های موجود در نهایت سرعت و سهولت، تلاش کردیم که به درخواست تمامی متقاضیان برخورداری از خدمات بیمه تأمین اجتماعی صندوق هنر پاسخ دهیم. به‌طوری که طی همین مدت تعداد بیمه شدگان با رشد ۵۷ درصدی به حدود ۶۲ هزار نفر رسیده است.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر وی با اشاره به تخصیص یارانه به خدمات بیمه تأمین اجتماعی اظهار داشت: بیش از ۶۰ درصد از حق بیمه تأمین اجتماعی اعضای بیمه شده، توسط صندوق پرداخت می‌شود و به عبارتی دیگر صندوق ماهانه ۷۱۷ هزار تومان به ازای هر بیمه شده به عنوان یارانه پرداخت می‌کند.
وی در ادامه اظهار داشت: در روال گذشته اعضای صندوق اعتباری هنر برای برخورداری از مزایای بیمه تأمین اجتماعی و یا برقراری مجدد آن می‌بایست با مراجعه به معاونت‌ها، صنوف تخصصی و یا ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها درخواست خود را حضوری ثبت و به صندوق هنر ارسال می‌کردند که روند ارائه درخواست تا صدور معرفی‌نامه طولانی و زمان‌بر بود.
مشاور وزیر فرهنگ و مدیر عامل صندوق اعتباری هنر تحقق اهداف دولت هوشمند و ارائه خدمات غیرحضوری را یکی از اهداف مهم صندوق برشمرد و تصریح کرد: صندوق اعتباری هنر، مصمم به ارتباط بی‌واسطه با اهالی فرهنگ و هنر و تحول در نحوه ارائه خدمات به اعضای تحت پوشش است. بر این اساس، جهت تسریع و تسهیل در معرفی اصحاب فرهنگ و هنر به سازمان تأمین اجتماعی با تدابیر انجام گرفته مقرر شد، متقاضیان برقراری بیمه تأمین اجتماعی درخواست خود را از صرفاً طریق پیام رسان صندوق هنر به نشانی https://honarcredit.ir/app بصورت برخط و بدون نیاز به مراجعه حضوری ارائه دهند.
پوراحمدی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام گرفته، تمامی اعضای فعال از این پس می‌توانند پس از نصب اپلیکیشن صندوق هنر، نسبت به ثبت درخواست بیمه تأمین اجتماعی خود اقدام نمایند. همچنین اعضا می‌توانند از طریق پیام‌رسان صندوق هنر روند اجرای درخواست خود را مشاهده و پیگیری نمایند.
رئیس هیأت مدیره صندوق اعتباری هنر در پایان گفت: از ابتدای برقراری امکان برخط شدن درخواست‌های بیمه تأمین اجتماعی صندوق اعتباری هنر، بیش از ۸۰۰ درخواست از اعضا در پیام رسان صندوق هنر ثبت شده است.
شایان ذکر است؛ پیام رسان «صندوق هنر» از طریق نشانی، https://honarcredit.ir/app یا برنامه‌های بازار و مایکت قابل نصب است.

vaghte cinema

اخبار مرتبط

اکران «دریا» در عمارت روبرو

فیلم کوتاه «دریا» در تهران به نمایش درمی‌آید. به گزارش رسیده، فیلم…

دیدگاهتان را بنویسید