صفحه اصلی > ادبیات و سینما و فرهنگی و هنری و هنرمندان : حضور سازمان سینمایی کشور با ۱۵۸ عنوان کتاب در سی‌ و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی تهران

حضور سازمان سینمایی کشور با ۱۵۸ عنوان کتاب در سی‌ و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی تهران

بنیاد سینمایی فارابی، انجمن سینمای جوانان ایران و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و پویانمایی ذیل «ویترین سازمان سینمایی کشور» در سی‌ و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور دارند.
به گزارش رسیده، غرفه سازمان سینمایی با بیش از ۱۵۰ عنوان کتاب تخصصی در حوزه سینما، در این دوره میزبان علاقه مندان به کتاب‌های سینمایی است و موسسات تابعه این سازمان هر یک آثار تخصصی حوزه خود را در این غرفه عرضه خواهند کرد.
مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی با ۲۲ عنوان کتاب، انجمن سینمای جوانان ایران با ۱۶ عنوان و بنیاد سینمایی فارابی با ۱۲۰ عنوان کتاب شامل ۱۰۰ عنوان از آثار قدیمی و ۲۰ عنوان جدید در نمایشگاه بین‌المللی تهران حضور دارند.
غرفه سازمان سینمایی کشور با هدف عرضه آخرین کتاب های منتشر شده از سوی مراکز تابعه سازمان سینمایی به علاقه مندان حوزه کتاب ارائه شده و با برنامه ریزی صورت گرفته امسال، جمعی از هنرمندان سینما نیز در مدت برگزاری نمایشگاه در این غرفه حضور خواهند داشت.
کتاب.های ارائه شده در این غرفه با توجه به نیازهای جامعه کتابخوان کشور و علاقه مندان رشته های مختلف سینمایی در حوزه های گوناگون تدوین و آماده شده است. از آنجا که یکی از دغدغه های مسئولان سینمایی کشور، بحث عدالت فرهنگی در ابعاد مختف آن بوده و یکی از مشخصات آن مباحث آموزشی و تحلیلی بویژه در حوزه کتاب بوده، امسال نیز مانند سال های گذشته سازمان‌های تابعه با مجموعه ای جذاب و کاربردی از کتاب های آموزشی تحلیلی سینما که توسط اساتید فن تألیف و ترجمه شده‌اند در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور خواهند داشت.
کتاب‌های ارائه شده از سوی سازمان سینمایی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، طیف گسترده و چشمگیری از انواع و اقسام کتاب های گوناگون با محوریت مباحث سینما را در بر می‌گیرد که قطعا برای علاقه مندان و دوستداران سینما راهگشا خواهد بود. این آثار منتخبی از کتاب هایی است که در سال گذشته در حوزه کارگردانی، فیلمنامه نویسی، فیلمبرداری پیشرفته، استفاده از جلوه‌های ویژه کامپیوتری در سینما، انیمیشن، مستندسازی و… به زیور طبع آراسته شده‌اند.
رشد و گسترش حوزه انتشارات و دست پر سازمان سینمایی کشور در این دوره نمایشگاه کتاب تهران، برآیند رویکرد و اهتمام ویژه به حوزه پژوهش، انتشارات و تألیفات سینمایی است که طی سه ساله اخیر صورت گرفته است.
سی‌ و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از امروز تا ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مصلی امام خمینی(ره) برگزار و سازمان سینمایی در شبستان اصلی مصلای تهران، سالن ۳، راهروی شماره ۱۵، غرفه شماره ۲۷۵ پذیرای خانواده سینما، اساتید، دانشجویان، پژوهشگران و عموم علاقه مندان هنر هفتم است.

vaghte cinema

اخبار مرتبط

اکران «دریا» در عمارت روبرو

فیلم کوتاه «دریا» در تهران به نمایش درمی‌آید. به گزارش رسیده، فیلم…

دیدگاهتان را بنویسید