صفحه اصلی > سینما و فرهنگی و هنری : جایزه جشنواره مادرید به بازیگر ««بَدَوی» رسید

جایزه جشنواره مادرید به بازیگر ««بَدَوی» رسید

بازیگر فیلم کوتاه «بَدَوی» جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را از جشنواره فیلم مادرید گرفت.

به گزارش رسیده، حسین ثمری بازیگر فیلم کوتاه «بَدَوی» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا فرزاد جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را از جشنواره فیلم مستقل مادرید دریافت کرد.

در متن این جایزه ذکر شده است: «طمع، خودخواهی، حسادت، انتقام و میل به قدرت در یک اثر مدرن و غافلگیرکننده بر روی پشت‌بام‌های تهران، گویی فضایی محصور با سیم خاردار را ارائه می‌کند تا این تنش‌ها سرریز شود. احساسات و دوئل اجتناب‌ناپذیر حماسه ابدی بین تمدن و بربریت در آن ظاهر می‌شود و این جامعه کوچک همسایه‌گونه را به این فکر وا می‌دارد که آیا تهران می‌تواند زیست‌پذیر و آرام باشد یا خیر؟ در این فیلم حسین ثمری نقشی نمادین و فراموش‌نشدنی را با نگرشی جسورانه و عصیان گرایانه ایفا می‌کند.»

در خلاصه داستان این فیلم که روایتی پست مدرن و کمدی از زندگی و فرهنگ آپارتمان نشینی در ایران است، آمده: «بَدَوی» برشی از زندگی سه همسایه مجرد است که در یک آپارتمان مستأجر هستند. زندگی آن ها و قوانین آپارتمانشان با آمدن همسایه چهارم که خود، صاحبخانه و همچنین متأهل است، تغییر می‌کند.

حسین ثمری، علی زرمهری و حمیدرضا داستار بازیگران این فیلم هستند.

عوامل «بَدَوی» عبارتند از: تهیه‌کننده، نویسنده و کارگردان: علیرضا فرزاد، مدیر فیلمبرداری: بنیامین بنائی‌نژاد، تدوین: محمدمهدی فروغی، مدیر تولید: عرشیا رهایی، طراح صحنه: آیدا اعتصامی‌راد، مدیر صدابرداری و صداگذار: مجید نجاتی، آهنگساز: کیارش شاهانی، منشی صحنه: زهرا شفیعی، گروه کارگردانی: محمدمهدی فروغی و الهه اسماعیلیان، گروه فیلمبرداری: متین مؤدب، علی عطار، اپراتور دوربین: آرش غلامی، گروه صدابرداری: داود قلیپور، رسا محمدی، مبین آذرمیدخت، گروه تولید: زهرا پناهنده، ثنا مشکین مهر، اصلاح رنگ و نور: بنیامین بنایی‌نژاد، عکاس: امیر کرونی، مشاور فیلمنامه: علی زرمهری، گرافیست و طراح پوستر: آیدا اعتصامی راد.

admin-c

اخبار مرتبط

اکران «دریا» در عمارت روبرو

فیلم کوتاه «دریا» در تهران به نمایش درمی‌آید. به گزارش رسیده، فیلم…

دیدگاهتان را بنویسید