صفحه اصلی > رادیو و تلویزیون و فرهنگی و هنری و موسیقی : تهیه‌کننده برگزیده جشنواره پژواک عنوان کرد: نگاه خلاقانه در ساخت مستند رادیویی تأثیرگذار است

تهیه‌کننده برگزیده جشنواره پژواک عنوان کرد: نگاه خلاقانه در ساخت مستند رادیویی تأثیرگذار است

انسیه شمس‌اللهی، تهیه‌کننده رادیو صبا که با پرداخت نویی برای ساخت مستند «موسیقی کبیر» در سومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک برگزیده شد، تأکید کرد نگاه خلاقانه مستندساز در ساخت مستند رادیویی نقش موثری دارد و او سعی کرده در این اثرش نگاه تازه‌ای به موسیقی شرقی داشته باشد.

به گزارش رسیده، انسیه شمس‌اللهی، در سومین دوره جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک در بخش مستندهای مستمر با موضوع هنر و ادبیات ایرانی – اسلامی برگزیده شده است. او با اشاره به این‌که در دو دوره گذشته از جشنواره پژواک هم برگزیده شده است، گفت: در دوره اول جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک با مستند «ماجرای نیما» برگزیده شدم. این مستند درباره شعر نو بود و این‌که با گذشت صد سال از آمدن این قالب چه میزان بین مردم جا افتاده است و… علاوه بر این، با عنوان برنامه «قهرمانان نمی‌میرند» که به مناسبت هفته دفاع مقدس تهیه شده بود، برگزیده شده‌ام. این برنامه روایتگر شهادت هفت تن از شخصیت‌های مهم دفاع مقدس بود.

وی با اشاره به دلایل برگزیده شدن اثرش در جشنواره افزود: در این دوره از جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک با عنوان اثر «موسیقی کبیر» که درباره اصالت موسیقی شرقی است، برگزیده شده‌ام. به نظرم سوژه انتخابی من یکی از دلایلی بود که باعث شد این اثر برگزیده شود. گرچه سوژه نو نیست، اما سعی کردم از زاویه‌ای تازه به این موضوع بپردازم. به نظرم پرداخت خلاقانه بسیار حائز اهمیت است و باعث دیده و شنیده شدن اثرم شده است. در فرم و نحوه ساخت برنامه هم تلاش کردم که از ریتم خوبی برخوردار باشد.

شمس‌اللهی با تأکید به انتخاب سوژه نو در ساخت مستند عنوان کرد: در تهیه برنامه‌هایم همیشه تلاش می‌کنم که سوژه برای شنوندگان نو باشد، حتی اگر سوژه جدید نباشد به این موضوع که زاویه دید نویی داشته باشد، متمرکز می شوم و بیشتر به دنبال بخش‌هایی هستم که کمتر درباره آن صحبت شده و به آن پرداخته شده است. برای من بسیار اهمیت دارد که زاویه دید برای شنونده جالب، جذاب و سرگرم‌کننده باشد. بنابراین از تکرار پرهیز می کنم. ضمن این‌که به شدت به ریتم برنامه توجه می‌کنم. البته روایت هم خیلی مهم است.

vaghte cinema

اخبار مرتبط

اکران «دریا» در عمارت روبرو

فیلم کوتاه «دریا» در تهران به نمایش درمی‌آید. به گزارش رسیده، فیلم…

دیدگاهتان را بنویسید