صفحه اصلی > رادیو و تلویزیون و فرهنگی و هنری : تدارک ویژه رادیو در جشن میلاد حضرت معصومه(س)

تدارک ویژه رادیو در جشن میلاد حضرت معصومه(س)

همزمان با سالروز میلاد پربرکت حضرت فاطمه معصومه(س) و بزرگداشت روز دختر ویژه برنامه‌های مختلفی از شبکه‌های رادیویی  پخش خواهد شد که به بررسی شخصیت حضرت فاطمه معصومه(س) و بزرگداشت روز دختر می‌پردازند.

به گزارش رسیده، شبکه رادیویی ایران در آستانه سالروز ولادت با سعادت حضرت معصومه(س) و آغاز دهه كرامت ویژه برنامه «بهار جان» و «با کریمان» را تقدیم می كند. «بهار جان» نگاه قدرشناسانه به بزرگترین عطای پروردگار دارد، یعنی ثقل اصغر، همان عطایی كه با كوثر هستی بخش معنا یافت. در این برنامه تلاش می‌شود با ایجاد فضایی فرح‌بخش و شادمانه به بیان معارف اهل بیت با محوریت كرامت پرداخت شود. این برنامه از 20 اردیبهشت تا میلادامام رضا(ع) هر شب ساعت 21:35 تقدیم می‌شود. ویژه برنامه دیگر رادیو ایران برای دهه کرامت «با کریمان» است که با موضوع كرامت‌های انسانی با نگاه به آیات قرآن و معصومین از شنبه 22 اردیبهشت تا ولادت امام هشتم(ع) ساعت 12:40 روانه آنتن خواهد شد.

رادیو جوان؛ د مثل دختر

به مناسبت ولادت حضرت معصومه(س)، شبکه رادیویی جوان برنامه‌های ویژه‌ای را پخش خواهد کرد. از جمله برنامه‌ها، مستند «د مثل دختر» که توسط گروه تاریخ و معرف شبکه رادیو جوان تهیه شده است و در روزهای پنج‌شنبه ساعت 21 و جمعه ساعت 6:30 پخش خواهد شد. همچنین برنامه زنده «با تو حالم خوبه» از حرم مطهر امام رضا(ع) چهارشنبه و پنج‌شنبه ساعت 20 پخش می‌شود. همچنین برنامه زنده «امروز و فردا» کاری از گروه ورزش و تفریحات است که به تهیه‌کنندگی فریبرز گلبن و اجرای فاطمه امجدیان به همراه آیتم‌سازی اکرم اویسی، علیرضا طهرانی، مهدیه پهلوانی و حمید پارسا روی آنتن می‌رود.

رادیو تهران؛ در ساحت حضور

شبکه رادیویی تهران به مناسبت ولادت حضرت فاطمه معصومه(س)، روز دختر و آغاز دهه کرامت با ویژه برنامه‌های «شمس العماره»، «باغ فیض» و «در ساحت حضور» روی آنتن می‌رود. برنامه «شمس‌العماره» با نمایش‌های کوتاه طنز و با محوریت اخلاق و نقد رفتار مخاطب، قصه‌گویی، گزارشگری طنز و آوازخوانی پنجشنبه 20 اردیبهشت از ساعت 17 پخش خواهد شد.

برنامه «در ساحت حضور» کاری از گروه تاریخ و معارف رادیو تهران که جمعه ها نماز جمعه و خطبه‌های آن را پوشش می‌دهد. به مناسبت این روز زندگینامه و فضیلت زیارت حضرت و… را مرور می‌کند. برنامه «باغ فیض» به صورت زنده از مشهد مقدس، رواق امام خمینی(ره) روی آنتن می‌رود. این برنامه کاری از گروه تاریخ و معارف که از جمعه 21 اردیبهشت، به مدت 10 شب از ساعت 21 پخش می شود.

رادیو نمایش؛ بخوان به نام پروانه

«بخوان به نام پروانه، کریمه اهل بیت» ویژه برنامه ولادت حضرت معصومه(س) به نویسندگی و تهیه‌کنندگی نسیم‌السادات صباغان، گویندگی مهرناز شعبانی و علیرضا تابان روز جمعه 21 اردیبهشت ماه، ساعت هشت صبح به صورت زنده از رادیو نمایش پخش می‌شود. موضوع این برنامه کرامات و فضایل حضرت معصومه(س) است.

رادیو ورزش؛ میزبانی از دختران قهرمان

«دختران ایران» نام ویژه برنامه رادیو ورزش و رادیو ورزش بانوان در روز میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) است. در این برنامه ضمن دعوت از دختران قهرمان که با حجاب اسلامی روی سکوی قهرمانی رفتند و باعث به اهتزاز درآوردن پرچم جمهوری اسلامی با حجاب اسلامی شدند به موضوع حجاب و عفاف زنان در ورزش پرداخته خواهد شد. همچنین با توجه به این‌که همزمان با میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) همایش سراسری روز دختر با حضور 1000 نفر از ورزشکاران در قم برگزار می‌شود، ویژه برنامه دختران ایران با اعزام گزارشگر به این مراسم و ارتباط زنده به پوشش مراسم هم خواهد پرداخت.

در این برنامه آیتم‌های دختران ایران با پرداختن به موضوع حجاب ورزشکاران، سکوی قهرمانی نمایشی از اقتدار بانوان ورزشکار روی سکو و قهرمان امروز مادر آینده (گفت‌وگو با مادر- دختر ورزشکار) به همراه موسیقی‌های شاد، متن‌های موضوعی و… پخش خواهد شد.

این ویژه برنامه به تهیه‌کنندگی صدف سبحانی در روز دختر از ساعت ۹ الی ۱۲ روی آنتن رادیو ورزش و رادیو ورزش بانوان از طریق نرم‌افزار کاربردی ایرانصدا خواهد رفت. رادیو ورزش بانوان در روز پنجشنبه مراسم تقدیر از دختران ورزشکار را که از ساعت ۱۶ تا ۱۹ در جامه‌الزهرا قم برگزار می‌شود را به صورت زنده و مستقیم پخش خواهد کرد.

رادیو پیام؛ پیام زندگی

شبکه رادیویی پیام ویژه برنامه میلاد حضرت معصومه(س) را با نام پیام زندگی به تهیه‌کنندگی مجید امجدی‌فرد با محوریت آموزه‌های زندگی حضرت معصومه(س) پخش خواهد کرد.

رادیو صبا؛ همراه با صبامک

«صبامک عیدانه و مژده که عید اومده» عنوان ویژه برنامه‌های رادیو صبا به مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت معصومه(س) روی آنتن می‌رود. این شبکه رادیویی پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت در شب میلاد حضرت معصومه(س) برنامه مخاطب محور صبامک را در فضای شادتر به صورت ویژه برنامه صبامک عیدانه تقدیم مخاطبان می‌کند. این برنامه با هنرمندی پیشکسوتان رادیو با پخش طنز آهنگ، ترانه‌های شاد و نمایش‌های طنز پخش می‌شود.

«مژده که عید اومده» ویژه برنامه دهه کرامت این شبکه رادیویی است که اولین قسمت آن روز جمعه ساعت ۱۰ صبح با موضوع ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر با موضوع مهربانی در قالب یک مجله رادیویی با فضای شاد پخش می‌شود.

رادیو قرآن؛ از تسنیم تا برنا

به مناسبت فرا رسیدن ایام مبارک دهه کرامت رادیو قرآن با اعزام تیم برنامه‌ساز از شهرهای مقدس قم و مشهد برنامه‌های تسنیم، جشنواره قرآنی صد و برنا را از ۲۱ تا ۳۱ اردیبهشت ماه روی آنتن خواهد برد.

رادیو اقتصاد؛ کرامت انسانی

شبکه رادیویی اقتصاد در آستانه سالروز ولادت با سعادت حضرت معصومه(س) و آغاز دهه کرامت برنامه های «روزیِ نو»، «۹۸ و کمی بیشتر» و «گذر بازار» را به همراه یک پویش، برای مخاطبان تدارک دیده است. برنامه صبحگاهی «روزیِ نو»، با رویکرد تبیین اصول و شاخص‌های سبک زندگانی حضرت معصومه(س)، پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت پخش می‌شود. «و کمی بیشتر» جمعه ۲۱ اردیبهشت مصادف با ولادت حضرت معصومه(س) با محوریت تکریم جایگاه شخصیت اجتماعی کریمه اهل بیت(س) در جامعه، ساعت ۱۰روی آنتن می‌رود.

برنامه عصرگاهی «گذر بازار» در دهه کرامت هر روز ساعت ۱۶با هدف ترویج فرهنگ خدمت کریمانه به عنوان مهم‌ترین رکن سیره رضوی، پخش می‌شود. مفهوم کرامت انسانی از منظر آیات و روایات، برکات اقتصادی و اجتماعی خدمت کریمانه در زندگی و ارائه مصادیقی از نذر خدمت به نیت امام رضا(ع) از محورهای این برنامه است.

شبکه اقتصاد به مناسبت دهه کرامت پویش «نذر یک خدمت به نیت امام رضا(ع)» را برنامه‌ریزی کرده و از مخاطبان می‌خواهد خدمتی که با نیت نذر در نظر گرفته‌اند را در قالب متن یا صوت در سامانه‌های اعلام شده ارسال کنند. این پویش از روز جمعه 21 اردیبهشت همزمان با ولادت حضرت معصومه(س) آغاز و تا دوشنبه 31 اردیبهشت ادامه می‌یابد.

رادیو سلامت؛ زیارت قبول

ویژه برنامه «زیارت قبول» شبکه رادیویی سلامت همزمان با آغاز دهه کرامت از روز جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۷ به مدت ۱۲۰ دقیقه پخش می‌شود.این ویژه برنامه با هدف ارتقای سلامت معنوی و توجه‌ به جشن‌های مردمی و شادی، با اجرای ندا خواجه‌نوری از رادیو سلامت پخش می‌شود و قسمت اول ان به میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر اختصاص دارد. این برنامه شامل بخش‌هایی همچون آذین‌بندی، سیاحت، از حرم تا حرم، از جان می‌بخشند، حریم حرم است.

این برنامه به تهیه‌کنندگی مسعود حسنی کاری از گروه بهداشت روانی رادیو سلامت است که به مدت ۱۰ روز پخش می‌شود.

رادیو معارف؛ سلام به اهل بیت

«سلام»، نام ویژه برنامه‌ای است که در ایام ولادت حضرت معصومه(س) از صحن امام رضای حرم مطهر کریمه اهل بیت(س) روی آنتن رادیو معارف می‌رود. این برنامه میدانی از شنبه 21 اردیبهشت الی دوشنبه از ساعت 20:15 به مدت 75 دقیقه تقدیم مخاطبان رادیو می‌شود. این مجله رادیویی با محوریت نقش و برکات ارادت و مودت اهل بیت در شکل‌گیری مدینه فاضله و جامعه سالم با نگاهی به فرمایشات امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) تهیه و پخش می‌شود.

هدف اصلی این برنامه معرفت افزایی درباره زندگی دینی و سبک زندگی اهل بیتی است و مواردی همچون آشنایی با تاریخ زندگانی حضرت معصومه(س)، آشنایی با آموزه‌های حدیثی آن بزرگوار و بیان نقش ارادت به آن حضرت در سلامت و نشاط فردی و اجتماعی از اهداف و مولفه‌های فرعی این برنامه است.

دومین ویژه برنامه شادیانه ولادت کریمه اهل بیت سلام‌الله علیها، «دختر خورشید» نام دارد که روز جمعه از ساعت 9 الی 10 از رادیو معارف پخش می‌شود.

در ویژه برنامه «صدای فضیلت» که به مناسبت سالگرد تأسیس رادیو معارف از ساعت 15:30 تا 16:45 در تاریخ 20 و 21 اردیبهشت روی آنتن می‌رود به صورت ویژه به موضوع ولادت حضرت معصومه(س) و بیان اوصاف آن حضرت می‌پردازد.

ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر از جمله موضوعات برنامه عصر جوانی است که هر روز از ساعت 17 تا 18 از رادیو معارف پخش می‌شود.

vaghte cinema

اخبار مرتبط

پایان فیلمبرداری «گوزن سیاه سخن نمی‌گوید»

فیلمبرداری «گوزن سیاه سخن نمی‌گوید» به پایان رسید. به گزارش «وقت سینما»،…

دیدگاهتان را بنویسید