صفحه اصلی > اجتماعی و فرهنگی و هنری و هنرمندان : به مناسبت عید سعید فطر صورت می‌گیرد/ هدیه معیشتی سازمان سینمایی برای بیش از ۲۵۰۰ سینماگر

به مناسبت عید سعید فطر صورت می‌گیرد/ هدیه معیشتی سازمان سینمایی برای بیش از ۲۵۰۰ سینماگر

رئیس سازمان سینمایی به مناسبت عید سعید فطر از اهدای بیش از ۲۵۰۰ هدیه معیشتی به خانواده سینما خبر داد.

به گزارش «وقت سینما» و به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، به گفته محمد خزاعی، فهرست این سینماگران واجد شرایط، توسط سازمان سینمایی با هماهنگی هیأت مدیره خانه سینما تهیه شده که بیماران خاص و سینماگران را شامل می‌شود.

وی با اشاره به اولویت‌های لحاظ شده در این بسته حمایتی گفت: ‌طی چهار ماهه گذشته این دومین بسته معیشتی است که از سوی سازمان سینمایی برای تعدادی از سینماگران و اعضای صنوف پیش‌بینی می‌شود و این هدیه معیشتی برای بیماران خاص به تعداد ۱۷۵ نفر، اعضای صنوف به تعداد ۲۲۲۸ نفر و خانواده مرحومین به تعداد ۱۱۱ نفر در نظر گرفته شده است.

خزاعی با بیان این‌که تاکنون، پنج نوبت، بسته معیشتی از ابتدای دولت سیزدهم به خانواده سینما تعلق گرفته، افزود: سه مرحله اول در سال ۱۴۰۱ توسط صندوق اعتباری هنر، صورت گرفته است و مرحله چهارم همزمان با شب یلدا توسط سازمان سینمایی واریز شده و در مرحله پنجم به مبلغ ۲ تا ۵ میلیون تومان به مناسبت عید سعید فطر واریز خواهد شد.

وی اظهار کرد: بسیاری از سینماگران نظر به شرایط اقتصادی با مشکلات عدیده ای مواجه هستند که یکی از ماموریت‌های اصلی ما، در سال جاری، تمرکز بیش‌تر و رسیدگی به این‌گونه امور خواهد بود. 

به گفته وی، این‌گونه حمایت‌ها ناکافی و مقطعی است و معتقدیم سینما، به زیرساخت‌های پایدار در زمینه توسعه اشتغال و ارتقای معشیت نیاز دارد که این مهم، در پرتو همدلی، همگرایی و همکاری بیشتر محقق می‌شود.

رئیس سازمان سینمایی همچنین، اضافه کرد: اشتغال و معیشت مهم‌ترین دغدغه سازمان سینمایی کشور است و لازم است با هم‌اندیشی همه صنوف سینمایی به طرح‌های مشترک، جامع و پایدار برسیم.

وی ضمن تشکر از هیأت مدیره خانه سینما به خاطر پیگیری و سامان‌دهی افراد واجد شرایط در این طرح افزود: همچنین جا دارد از خیرین عزیزی که در این زمینه ما را یاری رسانده‌اند، قدردانی کنم.

vaghte cinema

اخبار مرتبط

پایان فیلمبرداری «گوزن سیاه سخن نمی‌گوید»

فیلمبرداری «گوزن سیاه سخن نمی‌گوید» به پایان رسید. به گزارش «وقت سینما»،…

دیدگاهتان را بنویسید