صفحه اصلی > رادیو و تلویزیون : بررسی تبلیغات کاذب و دروغین رسانه ها در حوزه سلامت

بررسی تبلیغات کاذب و دروغین رسانه ها در حوزه سلامت

برنامه «زاویه پنهان» با کارشناسی لیلا علوی به تبلیغات کاذب و دروغین در رسانه‌ها در حوزه سلامت می‌پردازد که یکشنبه ها از رادیو سلامت پخش می شود.

به گزارش رسیده، یحیی لک، تهیه کننده برنامه «زاویه پنهان» در این باره توضیح می دهد: شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با دیدن یک تبلیغ وسوسه شده باشید برای یک‌ بار هم که شده کالا یا خدمات ارائه شده را امتحان کنید. چیزی که شما را برای این‌ کار وسوسه می‌کند وعده‌هایی است که در آن تبلیغ می‌بینید. این تبلیغات در حوزه‌های مختلف و عموما از طریق مجاری غیر رسمی در دسترس عموم جامعه قرار می گیرد و این روزها بیشتر شاهد چنین تبلیغاتی در عرصه سلامت و درمان هستیم.
وی ادامه می دهد: بنابراین رسالت ما در برنامه «زاویه پنهان» بررسی چنین موضوعی است و به مخاطب این آگاهی را می دهیم که تحت تاثیر چنین تبلیغاتی قرار نگیرد که خیلی هم زیاد شده است. مثلا تبلیغات کاذبی در حوزه لاغری، زیبایی، پوست و… انجام می شود و سعی می کنند با فریب مردم محصولات تقلبی خود را به فروش برسانند.
این تهیه کننده می گوید: در هر قسمت از برنامه به عنوان یک فرد نیازمند با مراکزی تماس می‌گیریم که مدعی هستند در حوزه سلامت و پزشکی خدمات می‌دهند، در حالی که تبلیغات کاذب است و بعد با رعایت مسایل حقوقی صحبت‌های آن‌ها در برنامه پخش می شود تا مردم متوجه شوند که چطور از آنها سوء استفاده می شود. کارشناسان برنامه هم روی خط می آوریم و درباره موضوع صحبت می کنیم. این برنامه روزهای یکشنبه ساعت 20 با مجری و کارشناسی لیلا علوی پخش می شود.

vaghte cinema

اخبار مرتبط

امیرحسین مدرس راوی برنامه «روایتی از یک بیعت» شد

رادیو اقتصاد در ویژه برنامه «روایتی از یک بیعت»، خرده روایت هایی…

شیرخوارگان حسینی روی موج رادیو/ به یاد شش ماهه بلند بالای کربلا در رادیو

همایش شیرخوارگان حسینی در نخستین جمعه ماه محرم در سراسر کشور برگزار…

۱۴۰۳/۰۴/۲۰ ۲۰:۱۲

خدمتی دیگر برای اصحاب فرهنگ و هنر/ درخواست‌های بیمه تأمین اجتماعی اعضای صندوق اعتباری هنر برخط شد

مديرعامل صندوق اعتباری از برخط شدن ارائه درخواست‌های بيمه تأمين اجتماعی اعضای…

دیدگاهتان را بنویسید