صفحه اصلی > تئاتر و فرهنگی و هنری و هنرمندان : با همکاری مرکز ماه وابسته به صندوق اعتباری هنر/ نخستین دوره در حوزه تولیدات هنرهای نمایشی را برگزار می‌شود

با همکاری مرکز ماه وابسته به صندوق اعتباری هنر/ نخستین دوره در حوزه تولیدات هنرهای نمایشی را برگزار می‌شود

نخستين دوره در حوزه تهيه‌کنندگی هنرهای نمايشی با محوريت اقتصاد تئاتر؛ بايدها و نبايدهای آن برای فعالان تئاتر، توسط شرکت مسير اقتصاد هنر آتيه، (مرکز ماه) از زير مجموعه‌های صندوق اعتباری هنر، برنامه‌ريزی شده و برگزار می‌شود.
به گزارش رسیده، بنا بر اعلام مرکز ماه (شرکت مسیر اقتصاد هنر آتیه) این دوره، در فرآیندی کاربردی، شیوه علمی و عملی تهیه‌کنندگی نمایش با رویکرد اقتصادی و درآمدزا را با حفظ اصالت هنری در۱۰ جلسه، بحث و تبادل نظر، آموزش خواهد داد.

بر این اساس در جلسه اول الزامات اولیه اقتصادی تئاتر را خواهید آموخت.
جلسه دوم روابط روابط تماشاخانه، تماشاگران و هنرمندان برای شما بازگو خواهد شد.
همچنین در جلسه سوم به تهیه‌کنندگی تئاتر و ملزومات آن و جلسه چهارم به کارآموزش کاریابی و روابط حرفه‌ای اختصاص می‌یابد.
در ادامه نیز در جلسه پنجم در مواجه عملی و عینی‌تر به اولویت‌های متن و عوامل هنری (ایده تا اجرا) پرداخته و در گام بعدی در جلسه ششم با اولویت‌های مدیران تماشاخانه‌های خصوصی و دولتی آشنا خواهید شد.
همچنین بازارهای ملی و بین‌المللی تئاتر، تورها، جشنواره‌ها و… مباحث جلسه هفتم را تشکل می دهد و همچنین در نشست هشتم برخی از مهم‌ترین مباحث اقتصاد تئاتر یعنی جذب سرمایه، درآمدهای تئاتر،تبلیغات و روابط عمومی برای علاقه‌مندان ارائه خواهد شد.
همچنین در جلسه نهم با موضوع تخصصی تئاترهای چند منظوره به بررسی آوردهای فرهنگی،هنری و اقتصادی می‌پردازد. در نهایت در جلسه دهم دلایل شکست یک پروژه و راه‌حل‌های برون رفت از آن‌ها پس از ارائه توسط اساتید به بحث و تبادل نظر گذاشته خواهد شد.
بر اساس این گزارش، جلسه پایانی با رویکردی کاربردی و عملی با جذابیت ویژه‌ای همراه خواهد بود که تنها شرکت‌کنندگان این دوره به آن دست خواهند یافت.
مزید اطلاع این‌که، دوره‌های ویژه مرکز کارآفرینی مسیر اقتصاد هنر برای اعضای صندوق اعتباری هنر به صورت اعتباری ارائه خواهد شد.
مرکز ماه از این پس، تعداد قابل توجهی از کارگاه‌ها و دوره‌های کوتاه مدت خود را برگزار خواهد کرد.
این دوره‌ها شامل دوره‌های حضوری و مجازی بوده که کمک به رونق و رشد اقتصاد فرهنگ و هنر، هسته اصلی آن‌ها را تشکیل می‌دهد.
علاقه‌مندان برای حضور و ثبت‌نام از این دوره آموزشی می‌توانند به نشانی https://mehonar.ir/product/theater/ مراجعه کنند.

vaghte cinema

اخبار مرتبط

پایان فیلمبرداری «گوزن سیاه سخن نمی‌گوید»

فیلمبرداری «گوزن سیاه سخن نمی‌گوید» به پایان رسید. به گزارش «وقت سینما»،…

اکران «دریا» در عمارت روبرو

فیلم کوتاه «دریا» در تهران به نمایش درمی‌آید. به گزارش رسیده، فیلم…

دیدگاهتان را بنویسید