صفحه اصلی > اجتماعی و رادیو و تلویزیون و فرهنگی و هنری و هنرمندان : امیرحسین مدرس راوی برنامه «روایتی از یک بیعت» شد

امیرحسین مدرس راوی برنامه «روایتی از یک بیعت» شد

رادیو اقتصاد در ویژه برنامه «روایتی از یک بیعت»، خرده روایت هایی از بیعت در زمانه معاصر را انعکاس می دهد و نقش اعتقادات مذهبی و فرهنگ عاشورایی بر رفتار اقتصادی افراد روایت می شود، رفتارهایی که هر یک بیعتی است دوباره با امام آه و آب.

به گزارش رسیده، دکتر طاهره جولانی مدیر گروه کارآفرینی و کسب و کار رادیو اقتصاد در توضیح برنامه گفت: ویژه‌ برنامه «روایتی از یک بیعت» با حاکمیت یک نگاه و تفکر نوآورانه مبتنی بر نیازهای رسانه‌‌ای مخاطبان در سپهر گسترده رسانه‌ای امروز تولید می‌شود و عوامل برنامه با همدلی خالصانه و به عشق اباعبدالله(ع) در جهت انتقال فرهنگ عاشورایی به مخاطب نهایت تلاش خود را انجام داده‌اند.
وی با اشاره به ساختار مستند نمایشی اظهار کرد: محور برنامه، روایت‌های داستانی از تجربه معنوی یک فعال اقتصادی است که به‌ عنوان بانی تکیه و هیأت‌، اتفاقات خاص هر شب از مراسم عزاداری در تکیه را نقل می‌کند. مفهوم راهبردی مشارکت در پیشبرد اهداف و تاکید بر ابعاد اجتماعی دین محور جاری در تمام بخش های این مستند نمایشی است. همچنین در تمام این روایت‌ها فضیلت ماه محرم و اهمیت برپایی تکیه و سنت نذر نو به نو خاطرنشان می شود. این مستند نمایشی به روایتگری امیرحسین مدرسی تهیه و پخش می شود و سعی شده انتقال محتوا به مخاطب با فضاسازی مناسب در برنامه، انجام شود.
جولانی تصریح کرد: از ابتدای طرح برنامه حساسیت انتخاب آواها، نواها و موسیقی آیینی را مورد توجه قرار دادیم و در عین حال بر زیبایی شناسی ساختار و ریتم مناسب برنامه تاکید داریم.

وی با بیان این موضوع که آیتم‌های برنامه در انسجام با داستان روایی و در یک فضای سیال به هم مرتبط شده‌اند، توضیح داد: بخش‌های برنامه با یک خط سیر واحد در موضوع و فرم با هم ارتباط دارند و موسیقی‌ها، نواها و مداحی‌های منتخب، حلقه‌های اتصال محتوا و فرم هستند.

مدیر گروه کارآفرینی و کسب و کار ادامه داد: آیتم تاریخی برنامه، در یک قالب روایی و با زبانی جذاب و ادبی و مفاهیم به یادماندنی، با صدای فاطمه اسحاق تبار روزشمار وقایع محرم را مرور می‌کند؛ روایت‌های مستند از پیرغلامان بازاری به‌ عنوان بانیان مالی مراسم عزاداری سالار شهیدان در تکیه هایشان پیش‌بینی شده است؛ همچنین در راستای شنیده شدن بیشتر صدای مردم، خاطرات یک هیئتی را طراحی کردیم که مستندی است از زمزمه های جوانان و افرادی که از خاطرات حضورشان در فضای مذهبی و راز و نیازهای خود حرف می زنند و تاثیر توکل و امید به خدا و اهل بیت در زندگی و کسب و کارشان را منعکس می کنند. در این برنامه همچنین پیشکسوتان صنوف خاطرات خود از برگزاری تکایای صنفی را بازگو خواهند کرد. سخنرانی های اندیشمندانه و مداحی هایی ویژه هم در خلال این روایت نمایشی به گوش خواهد رسید.
جولانی در پایان ابراز امیدواری کرد این اثر شنیداری با ساختاری متفاوت، مورد توجه مخاطبان دوستدار اهل بیت(ع) در این ایام قرار گیرد.

این برنامه به تهیه کنندگی لیلا یگانه تا ۲۹ تیر ماه هر روز ساعت ۱۳ از رادیو اقتصاد پخش می‌شود و بازپخش آن در ساعت 20 خواهد بود.

admin-a

اخبار مرتبط

اکران «دریا» در عمارت روبرو

فیلم کوتاه «دریا» در تهران به نمایش درمی‌آید. به گزارش رسیده، فیلم…

دیدگاهتان را بنویسید