صفحه اصلی > رادیو و تلویزیون : «الهیه»؛ ترویج مفاهیم نهج‌البلاغه و خطبه همام روی موج رادیو

«الهیه»؛ ترویج مفاهیم نهج‌البلاغه و خطبه همام روی موج رادیو

برنامه «الهیه» که سحرهای ماه مبارک رمضان روانه آنتن می‌شود با بیانی روان به نشر مفاهیم نهج‌البلاغه می‌پردازد.

به گزارش رسیده، مینا نیکانیک، تهیه‌کننده برنامه سحرگاهی رادیو تهران با اشاره به محور انتخاب موضوع های برنامه «الهیه» گفت: محور انتخاب موضوع برنامه «الهیه» رادیو تهران، حکمت‌های نهج‌البلاغه، خطبه همام و همچنین نامه 31 امیرالمومنین به فرزندشان امام حسن(ع) است. «الهیه» سعی دارد با بیانی روان به نشر مفاهیم نهج‌البلاغه بپردازد. در این برنامه صفات پرهیزکاران را توصیف می‌کنیم.

وی معتقد است: برنامه از نوآوری های خاصی برخوردار است. موضوع برنامه در آیتم «علی نامه» مطرح، در آیتم «حدیث نو شدن» تبیین و در آیتم «بخوان باران» تفسیر می‌شود. در بخش کارشناسی موضوع برنامه کاملا بررسی و مصداق‌های اجتماعی آن ذکر خواهد شد.

تهیه‌کننده برنامه با بیان بخش‌های دیگر افزود: بخشی با عنوان «علی نامه» طراحی شده که ذکر خطبه مذکور از نهج‌البلاغه که موضوع برنامه از آن برگرفته شده است. «بخوان باران» ترکیبی از سخنان بزرگان دینی و مذهبی، آیات عظام و مراجع تقلید و شهدا همراه با تصنیف، شعر، تواشیح، ادعیه و آیات مرتبط با موضوع قرآن کریم  و موضوع برنامه است. «رهنامه آسمان»، وعده‌های خداست در قرآن با ذکر آیه و ترجمه آن با تفسیر حجت الاسلام مهدویان و «حدیث نو شدن» تبین ادبی موضوعی همراه با اشعار بزرگان ایرانی مرتبط با موضوع است.

از دیگر بخش های برنامه «الهیه» می توان به «به نام جانان» اشاره کرد که به برکت نام شهدا هر روز با صدای یک شهید به استقبال دعای سحر می رویم.«با خدا حرف بزن» بخش گزارشی نیایش های دلی مردم ترکیب شده با تصنیف و دعاست. «سحرگاهان» با دعای پر فیض سحر به استقبال اذان صبح به افق تهران می رویم که این بخش حاوی ادعیه های ماه مبارک رمضان و همچنین تفسیر دعاهای روز ماه رمضان توسط مرحوم آیت الله مجتهدی است.

برنامه «الهیه» رادیو تهران سحرهای ماه مبارک رمضان به گوینده رضا خضرایی ساعت ۴ تا ۵:۳۰ از موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز پخش می‌شود.

vaghte cinema

اخبار مرتبط

امیرحسین مدرس راوی برنامه «روایتی از یک بیعت» شد

رادیو اقتصاد در ویژه برنامه «روایتی از یک بیعت»، خرده روایت هایی…

شیرخوارگان حسینی روی موج رادیو/ به یاد شش ماهه بلند بالای کربلا در رادیو

همایش شیرخوارگان حسینی در نخستین جمعه ماه محرم در سراسر کشور برگزار…

۱۴۰۳/۰۴/۲۰ ۲۰:۱۲

خدمتی دیگر برای اصحاب فرهنگ و هنر/ درخواست‌های بیمه تأمین اجتماعی اعضای صندوق اعتباری هنر برخط شد

مديرعامل صندوق اعتباری از برخط شدن ارائه درخواست‌های بيمه تأمين اجتماعی اعضای…

دیدگاهتان را بنویسید