صفحه اصلی > رادیو و تلویزیون : اعلام ویژه برنامه‌های رادیو به مناسبت روز ملی جمعیت

اعلام ویژه برنامه‌های رادیو به مناسبت روز ملی جمعیت

ویژه برنامه‌های رادیو به مناسبت روز ملی جمعیت اعلام شد.
به گزارش رسیده، ۳۰ اردیبهشت ماه سالروز ابلاغ سیاست‌های جمعیتی از سوی مقام معظم رهبری و در تقویم جمهوری اسلامی ایران روز ملی جمعیت نامگذاری شده است. در همین راستا با آغاز هفته ملی جمعیت هر یک از شبکه‌های رادیویی بنا به ماموریت و رسالتی که برایشان تعریف شده، ویژه برنامه‌های متنوعی تولید و راهی آنتن می‌کنند. البته این سیاست و راهبرد محدود به این هفته نیست و در طول سال برنامه‌هایی با این محوریت تهیه و پخش می شود. در این برنامه‌ها کارشناسان از ابعاد مختلف به موضوع جمعیت نگاه می کنند و این مبحث را مورد بررسی قرار می‌دهند. در این گزارش به جزئیات برنامه‌های شبکه‌های رادیویی ویژه روز جمعیت اشاره شده است‌.
رادیو ایران؛ همراه به خانه و خانواده
شبکه رادیویی ایران در برنامه های مختلف به این مهم می پردازد. برنامه صبح گاهی «سلام صبح بخیر» با موضوع جوانی جمعیت و گفتگو با مسئولان در خصوص جوانی جمعیت و دستگاه های دولتی و همچنین معرفی نخبگان جوان ساعت ۶:۳۵ تقدیم می شود. برنامه «خانه و خانواده» با محورهای نشاط جوانی و جلوگیری از ناباروری در خانواده، ترویج ازدواج در جوانان و آمادگی روانی برای فرزندآوری با حضور کارشناسان مختلف ساعت ۹ روانه آنتن می شود. برنامه «نمودار» از تسهیلات مربوط به فرزندآوری خواهد گفت که ساعت ۱۷:۱۵ پخش می شود. برنامه اذانگاهی «به افق آفتاب» با بیان تحکیم خانواده، نقش و اهمیت فرزندان در خانواده از بعد روایت و احادیت به این موضوع می پردازد وساعت ۱۱:۴۰ روی آنتن می رود. ایران امروز، میزگرد چالشی است که با حضور مسولان ساعت ۱۲:۴۰ تقدیم مخاطبان می‌شود. برنامه عصرگاهی «ایرانشهر» در خصوص برنامه های فرهنگی و اجتماعی کشور با موضوع روز ملی جمعیت اطلاع‌رسانی می‌کند که ساعت ۱۸:۱۵ پخش می‌شود.
رادیو جوان؛ شنیدن ایران جوان
به مناسبت روز جمعیت شبکه رادیویی جوان در برنامه‌های روزانه خود به موضوع جمعیت و خانواده می‌پردازد. برنامه رادیویی مستند «ایران جوان» ساعت ۲۱:۳۰ به تهیه‌کنندگی و اجرای محسن رسولی ﺑﻪ ﻣﻮﺿﻮﻉ جمﻌﻴﺖ می‌پرﺩﺍﺯﺩ. ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ به ﺧﻄﺮﺍﺕ کاﻫﺶ ﺟﻤﻌﻴﺖ ﻭ ﻧﻴﺎﺯ ﺑﻪ ﺟﻮﺍنی ﺟﻤﻌﻴﺖ در گفت‌وگو و ﺻﺤﺒﺖ با کارﺷﻨﺎﺳﺎﻥ متخصص بررسی می‌ﺷﻮﺩ. همچنین برنامه «ساختمان پزشکان» با آیتم گزارشگری مهدیه پهلوانی که با زنان باردار و مادران به گفت‌وگو در خصوص جمعیت و خانواده می‌پردازد. همچنین در بخشی از برنامه «جوان ایرانی سلام» و «امروز و فردا» نیز به روز جمعیت پرداخته می‌شود.
رادیو فرهنگ؛ همراه با مسابقه قند و فرزند
مسابقه «قند و فرزند» با هدف ترویج فرهنگ فرزندآوری و بر مبنای رهنمودهای رهبری و توصیه ایشان درباره فرزندآوری و داشتن فرزندان بیشتر در خانواده است. «قند و فرزند» مسابقه‌ای مخصوص زوج‌های جوان است كه در سن فرزندآوری قرار دارند و پنجشنبه‌ها ساعت ۱۴:۳۰ پخش می‌شود. برنامه «بنیان فردا» به تهیه‌كنندگی فاطمه محمدیانفر با موضوع بررسی زیرساخت‌های طرح جوانی جمعیت، بررسی و پیگیری عملکرد نهادهایی که در طرح جوانی جمعیت وظایفی به آنها ابلاغ شده و گزارش از مردم برای چگونگی اجرایی شدن این طرح روی آنتن می رود. برنامه «آشتی‌کنان» به تهیه‌کنندگی و اجرای نیكنام جبرائیلی‌پور با هدف تحکیم بنیان خانواده، ترغیب به فرزندآوری و توجه دادن به ارزش های خانوادگی پخش می شود. «سه جیم» از دیگر برنامه‌هاست
رادیو تهران؛ خانواده تهرانی
شبکه رادیویی تهران به مشکلاتی همچون تک فرزندی، سن جمعیت و… می‌پردازد. برنامه «شهر آفتاب» ساعت ۶:۳۰ در گفت وگو با مسئولان به موضوعات روز جامعه و دغدغه های مخاطبان می پردازد. این برنامه در روز ملی جمعیت در گفت وگو با مسئولان مربوطه به روز ملی جمعیت اختصاص یافته است. برنامه «خانواده تهرانی» در این روز با موضوع فرزندآوری از ساعت ۸ روی آنتن می رود. برنامه”بازار تهران” ساعت ۱۱ به موضوع سن جمعیت و رونق اقتصادی می پردازد.
موضوع های سلامت محور و پزشکی در برنامه “تهران ما سلامت” پیگیری می شود و ساعت ۱۰:۳۰ پخش می شود. برنامه عصرگاهی “تهران من” ساعت ۱۷ روی آنتن می رود. این برنامه به مشکلات تک فرزندها اختصاص یافته است.
برنامه«مهربانو» که با محوریت زنان تاثیرگذار جامعه و موفق روی آنتن می رود با مادران صاحب چند فرزند گفت وگو خواهد کرد.

رادیو سلامت؛ نبض جمعیت
ویژه برنامه “نبض جمعیت” یکشنبه ۳۰ اردیبهشت از ساعت ۸:۰۵  از شبکه رادیویی سلامت تقدیم شنوندگان می شود. در این برنامه، درباره توجه به  جمعیت آینده ایران و نقش جامعه امروز پرداخت می شود. اطلاع رسانی در خصوص بحران پیری و سیر جمعیت در ایران، اهمیت اجرای قانون جوانی جمعیت و …. از مباحث برنامه است.

vaghte cinema

اخبار مرتبط

امیرحسین مدرس راوی برنامه «روایتی از یک بیعت» شد

رادیو اقتصاد در ویژه برنامه «روایتی از یک بیعت»، خرده روایت هایی…

شیرخوارگان حسینی روی موج رادیو/ به یاد شش ماهه بلند بالای کربلا در رادیو

همایش شیرخوارگان حسینی در نخستین جمعه ماه محرم در سراسر کشور برگزار…

۱۴۰۳/۰۴/۲۰ ۲۰:۱۲

خدمتی دیگر برای اصحاب فرهنگ و هنر/ درخواست‌های بیمه تأمین اجتماعی اعضای صندوق اعتباری هنر برخط شد

مديرعامل صندوق اعتباری از برخط شدن ارائه درخواست‌های بيمه تأمين اجتماعی اعضای…

دیدگاهتان را بنویسید