صفحه اصلی > سینما و فرهنگی و هنری و هنرمندان : اصغر فرهادی داور جشنواره ترایبکا شد

اصغر فرهادی داور جشنواره ترایبکا شد

اصغر فرهادی، دیوید او. راسل و فرانچسکا اسکورسیزی عضو هیأت داوران جشنواره ترایبکا ۲۰۲۴ شدند.

جشنواره ترایبکا اعلام کرد که «دیوید او. راسل»، «سلما بلر»، «اصغر فرهادی»، «کیم کاترال» و «فرانچسکا اسکورسیزی» دوره جدید این فستیوال را داوری خواهند کرد. این جشنواره از ۱۷ بخش از جمله سینما، بازی‌های ویدیویی و داستان‌سرایی صوتی تشکیل شده و از ۵ تا ۱۶ ژوئن برگزار خواهد شد.
راسل که با فیلم‌هایی چون «دفترچه امیدبخش» (Silver Linings Playbook) شناخته می‌شود و در بخش بهترین فیلم‌های بلند داستانی محصول ایالات متحده داوری خواهد کرد و کارگردان برنده اسکار «جدایی نادر از سیمین» داور بخش بهترین فیلم‌های بلند داستانی بین‌المللی خواهد بود.
دیگر داوران این دوره «کت کویرو» کارگردان سریال «شی-هالک» (She-Hulk)، «نیکایتو جوسو» کارگردان «پرستار کودک» (Nanny) و «گلوریا روبن» بازیگر «ای‌آر» (ER) خواهند بود.
فرهادی که بر اساس گزارش‌های غیررسمی آماده فیلمبرداری پروژه‌ای در لس‌آنجلس می‌شود، پیش‌تر در مصاحبه با «لوموند» گفته بود پس از حواشی فیلم «قهرمان» حاضر نیست برای فیلمبرداری به ایران برگردد: «همیشه گفته‌ام که سانسور آسیب‌زننده است. می‌توان حقه‌هایی یا حالات بیانی را برای طفره رفتن پیدا کرد، اما در دراز مدت، خلاقیت شما را خشک می‌کند و همه کانال‌های هنر را می‌بندد. هنرمندان ایرانی به مدت چهل سال به تولید ادامه داده‌اند، سال پشت سال، به رغم سرکوب و سانسور. اما سال گذشته، تولیدات کاهش پیدا کرده‌اند، به‌ویژه تولیدات سینمایی. من دیگر نمی‌توانم در چنین شرایطی کار کنم. دیگر نمی‌خواهم موی زنان را در سینمای خود به صورت سیستماتیک بپوشانم. دیگر در ایران فیلم نمی‌سازم تا این‌که بتوانم خودم را از این التزام رها کنم.»
منبع: ۳۰ نما

admin-a

اخبار مرتبط

پایان فیلمبرداری «گوزن سیاه سخن نمی‌گوید»

فیلمبرداری «گوزن سیاه سخن نمی‌گوید» به پایان رسید. به گزارش «وقت سینما»،…

اکران «دریا» در عمارت روبرو

فیلم کوتاه «دریا» در تهران به نمایش درمی‌آید. به گزارش رسیده، فیلم…

دیدگاهتان را بنویسید