صفحه اصلی > فرهنگی و هنری و موسیقی و هنرمندان : اجرای کنسرت پیام عزیزی به همراه گروه هزار دف در جشنواره موسیقی کهنِ کردستان

اجرای کنسرت پیام عزیزی به همراه گروه هزار دف در جشنواره موسیقی کهنِ کردستان

پیام عزیزی خواننده موسیقی عرفانی به همراه گروه «هزار دف»، گروه «نوای رحمت» و گروه «شاهو دالاهو» در دومین دوره جشنواره موسیقی کهنِ کردستان در روستای تاریخی و گردشگری پالنگانِ کامیاران در استان کردستان کنسرت برگزار می‌کند.

به گزارش رسیده، پیام عزیزی خواننده موسیقی عرفانی کشور، در دومین دوره جشنواره موسیقی کهنِ کردستان، در روز جمعه ۳۱ فروردین ماه جاری (19 آوریل 2024) در سه بخش جداگانه روی صحنه می‌رود و در این کنسرت‌های بزرگ، تعدادی از قطعات و آهنگ‌های ماندگار خود را به زبان‌های کُردی سورانی، فارسی، عربی، ترکی و کُردی هورامی از جمله؛ «یا رسول الله(ص) یا شاهی مدینه»، «الله مدد»، «یار می‌گوید الله»، «گیانه به‌سیه‌تی»، «یا رسول الله نظری فرما»، «ئه‌ی خودا له‌م ئاگر بارانه» «یار می‌گوید الله»، «یا رسول الله ده‌خیل»، «لبیک»، «طلع البدر علينا»، «ئه‌ی گول گیانم گول»، «مدد مدد»، «مسلمانان»، «یارم چه‌نده جوانه»، «جانی، جانی»، «مه‌گری، مه‌گری»، «ئاگر که‌تییه دلی من»، «همه جا بروم»، «ساقی وه‌ره» و… و همچنین چند آهنگ جدید کُردی را اجرا می‌کند.

در دومین دوره جشنواره موسیقی کهنِ کردستان، اسماعیل حمیدی با اجرای آواهای اهورایی سیاچمانه، نیما شفیعی و همچنین هنرمندان استان کردستان و دیگر هنرمندان استان‌های مختلف کشور روی صحنه می‌روند.

دومین دوره جشنواره موسیقی کهنِ کردستان با اجرای گروه‌های دف‌نوازی از شهرهای مختلف کشور و با حمایت ستاد برگزاری مراسم هزار دفِ پالنگان ـ شهرستان کامیاران در استان کردستان برگزار می‌شود. 

آئین هزار دف، یکی از زیباترین آداب و رسوم روستای تاریخی و گردشگری پالنگانِ کامیاران است که هر ساله با شکوه خاصی و با حضور گردشگرانی از داخل و خارج از کشور در استان کردستان برگزار می‌شود.

منظر تاریخی روستا و بافت بکر پلکانی آن، «پالنگان» را به یکی از مقاصد گردشگری میراث جهانی هورامان تبدیل کرده است و جاذبه‌های تاریخی و طبیعی این روستا؛ به عنوان مهد تاریخ و مفاخر در سطح منطقه، کم‌نظیر است و با اجرای این مراسم‌های ویژه، گام مهم دیگری با هدف ثبت جهانی این روستا برداشته خواهد شد.

admin-b

اخبار مرتبط

پایان فیلمبرداری «گوزن سیاه سخن نمی‌گوید»

فیلمبرداری «گوزن سیاه سخن نمی‌گوید» به پایان رسید. به گزارش «وقت سینما»،…

دیدگاهتان را بنویسید