صفحه اصلی > فرهنگی و هنری و موسیقی : آلبوم تصویری «بیداد خموشان»، تازه‌ترین اثر «دوئو تآی» منتشر شد

آلبوم تصویری «بیداد خموشان»، تازه‌ترین اثر «دوئو تآی» منتشر شد

آلبوم تصویری «بیداد خموشان» به آهنگ‌سازی پژمان طاهری و اثر گروه «دوئو تآی» متشکل از امیرحسین رئوفی و حمید فروزان، توسط نشر موسیقی درنگ منتشر و در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

به گزارش رسیده، «بیداد خموشان» کلاژی موسیقایی و برداشتی آزاد از آلبوم «سوگواران خموش» اثر پژمان طاهری؛ آهنگ‌ساز برجسته ایرانی است که برای دوئت سنتور بازتنظیم شده است. این آلبوم تصویری شامل پنج قطعه است که پیش‌تر در قالب آلبوم صوتی منتشر شده بود و حال با تصاویری بدیع، جان تازه‌ای به خود گرفته است.

حمید فروزان (سنتور لاکوک ۹ خرک)، امیرحسین رئوفی (سنتور می‌کوک ۱۲ خرک)، سیاوش کامکار (پالایش صدا)، نرگس مظاهری (اصلاح رنگ، تدوین و جلوه‌های بصری) و حمیدرضا سوسنی (مدیر هنری) عوامل تولید آلبوم تصویری «بیداد خموشان» هستند.

این دونوازی با تمرکز بر ترکیب‌های گوناگون دوئتِ سنتور، فعالیت خود را با کنسرت‌های دانشجویی متعدّد در دانشکدۀ موسیقی دانشگاه هنر آغاز کرد و در دوران تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اعضا، این اجراها در دانشکدۀ هنرهای زیبای تهران و دانشکدۀ هنر و معماری تهران ادامه پیدا کرد، بارقه‌های شکل‌گیری «دوئو تآی» حاصل هم­نشینی و هم‌اندیشی دوران دانشجویی امیرحسین رئوفی و حمید فروزان در دانشکدۀ موسیقی دانشگاه هنر تهران بود. چندین کنسرت و اجرا در جشنواره‌های داخلی و خارجی از سایر فعالیت‌های «دوئو تآی» در یک دهه گذشته است.

«بیداد خموشان» در اسفند ماه ۱۴۰۰ به دعوت پژمان طاهری در فرهنگستان هنر اجرا و ضبط زنده شده که پس از گذشت دو سال، حال در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

علاقه‌مندان به موسیقی ایرانی می‌توانند این آلبوم تصویری را از طریق پلتفرم‌های معتبر موسیقی تهیه و از شنیدن و دیدن نغمه‌های دلنشین آن لذت ببرند.

شایان‌ ذکر است که دومین اثر «دوئو تآی» پس از «بیداد خموشان»، آلبومی به نام «ستر سنتور» است که در سال آینده منتشر خواهد شد.

vaghte cinema

اخبار مرتبط

اکران «دریا» در عمارت روبرو

فیلم کوتاه «دریا» در تهران به نمایش درمی‌آید. به گزارش رسیده، فیلم…

دیدگاهتان را بنویسید